יציאה מחוזה שכירות - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • ליזי מלול

  נשלח ע"יליזי מלול 20:11, 1 בספטמבר 2014

  שלום רב.  אני משכירה דירה שהחוזה שלה נגמר עוד 4 חודשים ואני מעוניינת לעזור את הדירה בסוף החודש..הודעתי לבעל הדירה שאני רוצה לעזוב והתחלתי לחפש דיירים חדשים שיכנסו במקומי..אני משלמת שכר דירה על סך 2100 וחיפשתי דייר שישלם את אותו שכר דירה..האם בעל הדירה יכול לחייב אותי למצוא דייר אחר ולדרוש שישלם לו סכום גבוהה יותר עבור הדירה..  זה יוצר לי בעיה למצוא דייר אחר כי הוא דורש סכום גבוהה מידי

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  15:21, 2 בספטמבר 2014

  חוק השכירות והשאילה קובע כי שוכר דירה אינו רשאי להעביר לאחר את הזכות להחזיק ולהשתמש במושכר או להשכירו בשכירות משנה ללא הסכמת המשכיר. עם זאת קובע החוק עוד כי אם המשכיר מסרב להעברת שכירות המשנה או החזקה לשוכר חלופי מטעמים בלתי סבירים, או שהתנה את הסכמתו בתנאים בלתי סבירים - רשאי שוכר הדירה לבצע את העברת השכירות לשוכר חלופי במקומו מבלי לקבל את הסכמתו של המשכיר. העברת החוזה משמע העברתו באותם התנאים ובאותו הסכום.
  בהצלחה.
  עו"ד גילעד ושדי

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.