איבוד המחאות שניתנו למשכיר - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • dan

  נשלח ע"יdan 11:29, 21 באוקטובר 2014

  שלום . ותודה על הפורום והמענה המקצועי. אני משכיר דירה לאדם שנתן המחאות לשנה 12 צ'יקים. לרוע המזל בנסיעתי לחו"ל ארנקי נגנב/נאבד ועמם ההמחאות הדיירת בדירה התבקשה ממני לבטל את הצ'יקים אך משחקת משחקים וטוענת שזה לא מעניינה ומנסה לנצל את מצבי לטובתה . 1.האם אני יכול לדרוש ממנה להמציא המחאות חדשות . (כמובן שאשלם על הוצאות ביטול הצ'יקים) ? 2.האם פיגור התשלום של החודש האחרון מהווה הפרת חוזה ועילה לתביעה? עברתי על החוזה בגדול לא מצויין סעיף שמדבר על מקרה כמו שלי אשמח למענה . תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  16:14, 21 באוקטובר 2014

  בד"כ בחוזה השכירות צריך להיות סעיף שאומר שהתשלום מתבצע רק שההמחאה מופקדת בפועל בחשבונו של המשכיר. באם אין לך סעיף כזה החוזה שלך לא תקין.
  שנית, היא צריכה להוציא לך שיקים חדשים. אני מציע שתתן לה לפגר מעט יותר מהתשלום הראשון כדי לתת לה שהות לבצע את ביטול והחלפת השיקים במידה ויש איחור מעל ל 10 ימים הוצא לה מכתב התראה על הפרת חוזה.
  כמובן, כפי שציינת ראוי שתשלם על ההוצאות שנגרמו לה עקב אבדן השיקים.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.