הסכם התחייבות - פורום חוזים

שאלה חדשה
  • מורן

נשלח ע"ימורן 13:50, 20 בנובמבר 2014

שלום רב אני ואימי מעוניינים לערוך סוג של הסכם בינינו שבו יסוכם שאני מתחייב ב5 שנים הבאות לשלם את המשכנתא על הדירה של אימי, והיא בתמורה תעביר לי את הזכויות בדירה בתום התקופה. האם לחוזה כזה יש תוקף? ובמידה וכן האם זה נקרא הסכם התחייבות? הלוואה?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום,מנהל הפורום

14:03, 20 בנובמבר 2014

זהו הסכם התחייבות מותנה של שני הצדדים. כדאי מאוד לבצע אצל עו"ד מהתחום.

תגובה
  • 14:09, 20 בנובמבר 2014

ראשית תודה על המענה המהיר.
    שאלתי היא האם נוסח ההתחייבות כפי שתיארתי יהיה קביל חוזית? מותר לעגן סוג של התחייבות כזו?
    כמו כן האם אתה מטפל בנושאים האלו? כיצד ניתן ליצור עמך קשר?

תגובה
  • 14:31, 20 בנובמבר 2014

הזהר - הכינוי איננו חשוב, אלא התוכן. העסקה שאתה מתאר היא עסקה במקרקעין שחייבת דיווח לרשות המסים וחייבת אולי גם בתשלום מסים

תגובה

מנהל הפורום,מנהל הפורום

14:59, 20 בנובמבר 2014

תודה על הערתך. ידוע לי הדבר ועל כן הפניתי לעו"ד מהתחום.

תגובה

עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

14:55, 20 בנובמבר 2014

כל הסכם שאינו כולל בתוכו הוראות שאינם עולות בקנה אחד עם החוק במדינה הוא קביל לכל דבר.
    אני מטפל בנושאים אלו. 072-2306900

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.