שאלה דחופה על סעיף בחוזה - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • מרים

  נשלח ע"ימרים 13:30, 23 בדצמבר 2014

  שלום אתמול בעלי דיבר עם חברת הובלות וקבע איתם בע"פ תאריך להובלת דירה ב5/1/14. הם שלחו לנו במייל צילום של טופס הצעת מחיר/הזמנת עבודה עם הפרטים מלאים בלי חתימה שלנו. היום התקשרתי לבטל את ההובלה כי מצאנו הובלה אחרת שמתאימה לנו יותר מבחינה כספית והמזכירה (שטענה שהיא המנהלת) אמרה שאי אפשר לבטל ושכתוב בחוזה שבמקרה של ביטול לאחר חתימה על הסכם זה נחוייב ב50% ממחיר ההובלה. כשאמרתי לה שלא חתמנו על כלום היא אמרה שיש הסכם בע"פ ושהיא תתבע אותנו. האם יש לה עילה? בברכה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  11:46, 24 בדצמבר 2014

  באם הטופס שנשלח אליכם על מנת שתאשרו את ההזמנה לא נחתם הרי שעל פי נוהג המוביל טרם ביצעתם הזמנה בפועל. באם נשלח אליכם הטופס כהודעה על ההזמנה הרי שבוצעה ההזמנה ויש להגיע לעמק השווה וזאת למרות שבעל עסק נורמאלי היה מוותר משום הסמיכות בין ההזמנה ובין הביטול. אני לא הייתי מתרגש מאיומי תביעה באם המקרה כפי שהוצג ברישא דבריי.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.