תביעת חברת ביטוח עקב אי תשלומי פרמיה - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • פליקס

  נשלח ע"י פליקס 23:09, 24 בדצמבר 2014

  אישתי הייתה מבוטחת בחברת הפניקס בפוליסת "ביטוח בריאות האשא". הפוליסה חוייבה בהוראת קבע שירדה מחשבון הבנק שלה. עקב סגירת החשבון בנק הפסקנו לשלם את הפוליסה ואין ברצוננו להמשיך להחזיק בפוליסה הזאת.עקב אי עמידה בתשלומי הפרמיות ואחרי התראות בכתב מחברת הביטוח בוטלה הפוליסה. היום קיבלתי מכתב ממשרד אורכי דין המייצגים את "הפניקס" ובו דרישה לחיוב עקב אי עמידה בתשלומי הפרמיה + טיפול עורך דין. כמו כן יש איום בתהליכי הוצאה לפועל. האם הדרישה היא חוקית? אשמח להמלצות מה אלי לעשות.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  09:16, 25 בדצמבר 2014

  יש לבדוק מול עו"ד את פרטי ההסכם שלכם מול החברה. בד"כ ניתן לסיים את תקופת הביטוח בהודעה בכל שלב. במקרה דנן הפסקת התשלום התבצעה ללא הודעה . מה שגרם לפוליסה להמשיך להתקיים אך ללא תקבולים.
  בהצלחה.

  תגובה
 • 10:01, 25 בדצמבר 2014

  הבנתי, תודה רבה על העזרה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.