• מויל

  נשלח ע"ימויל 06:29, 30 בינואר 2015

  האם כאשר נעשית הפרה של תנאי הסכם קיים, דרושה הודעה מפורשת שזו הפרה של ההסכם, כדי להוכיח שיש הפרה או ניתן להסתפק בהוכחה שיש הודעה מסודרת בדרישה לבצע את הפעולה שמתחייבת מההסכם?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  11:43, 2 בפברואר 2015

  כאשר יש הפרה של החוזה ,ההפרה מתגבשת עם אי התקיימות/התקיימות דבר שסוכם עליו בחוזה. מקובל לשלוח הודעה על הפרת החוזה לצד השני לפני היציאה מהחוזה . לעיתים בחוזים מסויימים יש זמן נוסף לתיקון ההפרה.

  תגובה
 • 15:49, 2 בפברואר 2015

  גם לאחר אי קיום תנאי בחוזה למשל בצוע פעולה או מתן סחורה או תשלום וכיוצא בזה חייבים לשלוח הודעה מפורשת שמודיעה על הפרת החוזה ולתת זמן לתקנה?

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  16:05, 2 בפברואר 2015

  תלוי בסעיפי החוזה. יש הפרת חוזה יסודית ויש הפרה שסביר שתינתן לה ארכה. בכל מקרה כדאי לתת הודעה בדואר רשום עם אישור מסירה למפר ולתת זמן לתקן. זהו הנוהל התקין והמקובל.
  לקבלת תשובות מדוייקות התייעץ עם עו"ד בנוגע לחוזה הספציפי שלך.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.