הפרת זיכרון דברים - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • אדם

  נשלח ע"יאדם 23:20, 6 בפברואר 2015

  אהלן, אשמח לעזרה, אני נער בן 19 שמחפש בימים אלה דירה להשכרה. ביקרתי השבוע בדירה והחלטתי שאני מעוניין להשכיר אותה. טרם נערך חוזה ובעל הבית ביקש שאתן לו במקום מקדמה על סך 700 שקלים. שילמתי וקיבלתי בתמורה דף בכתב יד שבראשו כתוב "קבלה" ובו נכתב שהעברתי לו את הסכום וכי חוזה ייחתם ביום ד' בשבוע הבא. מצוין תאריך חתימה מדויק בו עתיד להיחתם החוזה וכן מצוין שכר דירה חודשי מדויק. בינתיים גיליתי שמסיבה אישית שלי אני לא מעוניין לגור באותו אזור (סיבה קצת מטופשת אני מודה, נזכרתי שאקסית שלי גרה שם, ואני לא רוצה להיתקל בה ברחוב/תחנת אוטובוס וכו') את החוזה טרם ראיתי. אם אודיע לבעל הדירה שאני "מופתע" מסעיף כלשהו בחוזה ואשתמש בזה כעילה לפיצוץ ההסכם זה ייחשב הפרה של המסמך שחתמתי?? הדף הזה שחתמתי עליו נחשב זיכרון דברים? אני נער צעיר ומרגיש שבעל הדירה גרר אותי לחתום על מסמך בעל משמעויות משפטיות גדולות מבלי שאבין אותן. יש דרך להשתחרר מהחוזה? תודה מראש .

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  17:44, 7 בפברואר 2015

  אינני חושב שהמסמך עליו חתמת הינו חוזה מחייב כל שהוא. הנך יכול להיות "מופתע" מתנאים מסויימים בחוזה שיוצג בפנייך ולבקש את כספך חזרה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.