סעיף תמוה בחוזה לדירה, אופציה לתוספת קומות בבניין - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • ערן

  נשלח ע"יערן 19:38, 11 באפריל 2015

  שלום רב, בחוזה שקיבלנו לפני קניית דירה מופיע באחד הסעיפים במסמך: "הקונה מצהיר ומאשר בזה כי הודע לו שהחברה עשויה להגיש לועדות לתכנון ולבניה בקשות לתיקון או לשינוי תכנית המתאר והתכניות, *** לרבות לצורך תוספת קומות או תוספת דירות *** או הגדלת אחוזי בניה, מבלי לשנות את מיקום הדירה בבנין ואת שטחה. כי הוא מסכים לכך מראש, וכי יהיה מנוע ומושתק מלהתערב או מלהתנגד לכל שינוי או תיקון תכנית מתאר כאמור, וזאת, כתנאי מוקדם להסכמת החברה להתקשר עמו בהסכם זה, וכי אין לו, ולא תהיה לו, כל טענה או דרישה או תביעה כנגד החברה בקשר לכל האמור לעיל" האם זה הגיוני ? האם הסעיף מקובל בהסכמים מסוג כזה ? הרי זה בעצם אומר כי משפחה שרצתה לגור בדירה עליונה ללא שכנים מעליה, יכולה למצוא את עצמה יום אחד במצב בו נבנות עוד 2-3 קומות מעל הדירה שלהם. האם שווה לוותר על חתימת הסכם לקניית דירה בגלל סעיף כזה ? האם יש סיכוי שהקבלן שבונה את הבניין יהיו מוכן למחוק את הסעיף מהחוזה ? האם יש טעם ללחוץ בעניין ? תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  20:02, 11 באפריל 2015

  נא הפנה שאלתך לפורום מקרקעין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.