שיק ביטחון שניתן כחלק מחתימה על חוזה שכירות - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • אבים

  נשלח ע"יאבים 20:18, 1 בספטמבר 2015

  שלום רב , שמי אבים ואני צריך לחתום בהקדם על חוזה שכירות או יותר נכון על חוזה המשך שכירות של דירה בעל הדירה רוצה שאתן לו שיק לביטחון בלבד כדי להבטיח את התחייבויות כול השוכר ,. אני רוצה לעגן בכתב את פרוצדורת מתן השיק לביטחון , אני רוצה לעגן בכתב שבעל הדירה יוכל לממש את השיק רק בנסיבות מהותיות של הפרת ההתחייבות של השוכר ( זה לא הגיוני שאם השארתי חור בקיר או שצבע הקיר דהה אז על הדירה יממש את השיק הזה ) 1) מה אני כותב בדיוק על השיק ? 2) מה אני צריך לכתוב בסעיף של מתן שיק לביטחון , שאוסיף בחוזה , כדי להגן על עצמי ? 3) האם בעל הדירה יכול לממש את השיק בבנק מתי שהוא רוצה ? , מבלי שהבנק יברר קודם איתי שאני נותן לכך את הסכמתי ? המון תודה נראש אבים

  השב
 • 18:28, 3 בספטמבר 2015

  בקשה- : מי יכול לעזור לי ולענות על שאלתי בנושא שיק ביטחון ?
  זה דחוף לי

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  09:48, 6 בספטמבר 2015

  1. רבים טועים ורושמים על השיק " שיק בטחון" וחושבים שהדבר ימנע את הפקדתו. טעות בידם, השיק ניתן לפרעון מיידי . ולכן כדאי ראשית לרשום את שם המשכיר על השיק עם "למוטב בלבד" וכן כדאי לכתוב סכום מוחלט עליו ולא להשאירו פתוח.
  2. יש לכתוב שיש להעניק התראה בכתב של 14 ימים לפני השימוש בשיק. יש לכתוב בדיוק על מה קמה עילה להפקדת השיק .
  3. כן.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.