הפרת הסכם ע"י משכיר - מימש אופציה וחזר בו - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • נויה

  נשלח ע"ינויה 11:51, 6 בדצמבר 2015

  שלום רב הסכם עם שוכר מגיע לסיומו בסוף דצמבר ש.ז. עפ"י ההסכם - באם יחפוץ השוכר שלא לממש אופציה לשנה נוספת - עליו להודיע למשכיר60 יום לפני תום תקופת השכירות בכתב ומראש. באם לא הודיע, ייחשב כמחודש לשנה נוספת. כיוון שלא התקבלה הודעה מהשוכר, פניתי אליו טלפונית כחודשיים וחצי לפני תום השכירות ובקשתי שיודיעני מידית האם הוא ממשיך רק לפני כשלושה שבועות (ב 19.11) הגיע השוכר וסיכם עימי בעל פה שימשיך את השכירות שנה נוספת את הצ'קים לשנת השכירות ביקש להעביר תוך כמה ימים - בפנקס שיקים שהזמין לדבריו מהבנק שבוע לאחר מכן (26.11) הודיע שחל שינו בתכניותיו וכי הוא מתכוון לעזוב הודעתו זו הגיעה בע"פ כחודש ו - 4 ימים לפני תום תקופת השכירות ולאחר שסיכם עימי בע"פ המשך שכירות כאמור לאור הנ"ל - האם יש באפשרותי לממש שטר בטחון עליו חתום ערב, ובאיזה היקף? ( קיימות הפרות נוספות..) אציין כי בשלב זה פרסמתי הדירה להשכרה תודה מראש נויה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  11:28, 13 בדצמבר 2015

  נויה שלום,
  על הצדדים יחדיו להקטין את הנזקים העלולים לקרות כתוצאה מההפרה. על כן, חפשי שוכר שיכנס בנעלי המשכיר.
  במידה ותמצאי שוכר שיכנס בנעליו מיד בצאתו מהנכס ,הרי שאין לך נזק לתבוע .
  במידה ומצאת שוכר שיכנס חודש לאחר שהדירה הייתה ריקה עומדת לך הזכות לממש את שטר הערבות/חוב באמצעות ההוצאה לפועל וזאת על הנזק שנגרם לך כשהנכס היה ריק.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.