החזר שכר לימוד מכינה קדם אקדמית - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • נתי

  נשלח ע"ינתי 16:20, 18 ביולי 2016

  שלום, התחלתי מכינה שנמשכת חודשיים במכללה בתחילת חודש נובמבר 2015. בתהליך הרשמתי למכינה לא חתמתי על שום הסכם- פשוט מסרתי פרטים אישיים בטלפון, ואח"כ הגיעו אליי שוברים לתשלום ושילמתי אותם. הייתי רק יומיים- שלושה ראשונים במכינה ולאחר מכן ביקשתי להפסיק את הלימודים ולקבל החזר כספי על תשלום המכינה. החזירו לי אחרי עיכוב רציני מצידם רק כחצי מהסכום. האם אפשר לקבל את הסכום שנותר אצל המכללה שכן לא חתמתי על שום מסמך שמפרט כמה מוסכם להחזיר לי או לא וגם הפסקתי זמן קצר מאוד מתחילת הלימודים. או לחילופין, לבדוק אפשרות להעביר את הכסף שנשאר בקופת המכללה לסטודנט שלהם מן המניין אשר לומד במכללה במסגרת תואר ראשון. אשר ע"י כך תוחזר לי יתרת שכר הלימוד ממנו. אודה לתשובתך

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

  עו"ד גילעד ושדי,מנהל הפורום

  14:34, 24 ביולי 2016

  נתי שלום,
  מחד, עפ"י חוק עלייך לקבל עותק מהחוזה עליו חתמת. בפסיקה בתי המשפט קבעו לא פעם כי במקרה בו לא נמסר לצד השני עותק החוזה - ניתן לבטל את החוזה.
  מאידך, התשלומים מצדך והרשמתך מעידים על קיבול הצעת המכללה.
  ודאי כי ניתן לבקש כי יתרת התשלומים יעברו לתלמיד אחר.במידה ולא תצלח בדרך זו הגש תביעה בתביעות קטנות.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.