צ'ק פקדון - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • ליאת

  נשלח ע"יליאת 18:50, 3 בפברואר 2013

  שלום רב אני למדתי במכללת אורט קרית מוצקין במשך שנת לימודים אחת והתחלתי את השנה השנייה והחלטתי לעזוב. התשלום ללימודים נעשה ע"י מימון הצבא במסגרת מענק השחרור העברתי להם את כל הכסף הנדרש ע"י העברה בנקאית. א. לא קיבלתי שום קבלה על כך ב. צ'ק הפיקדון ע"ס 5000 שנתתי להם בתחילת ההרשמה לא הוחזרה לי בטענה שאני אקבל את הצ'ק בתום 3 שנים, מכיוון שהדבר נראה לי מוזר כי שילמתי את כל חובותיי למכללה וסיימתי את ההתקשרות איתם האם יש להם זכות בכלל להחזיק צ'ק זה ומה עליי לעשות על מנת לקבלו בחזרה. תודה מראש

  השב
 • 13:58, 7 בפברואר 2013

  ליאת שלום,

  היות ששלמת למכללה את כל חובותיך, אין למככלה לכאורה כל זכות להחזיק את צ'ק הפקדון, יחד עם זאת, ראוי לבחון בעניין זה את תנאי ההרשמה, שהוסכמו בעת תחילת הלימודים.

  המשך יום נעים,

  ירון

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.