הפרת חוזה - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • שולה

  נשלח ע"ישולה 07:08, 13 בפברואר 2013

  אני משכירה דירה וחתמתי על חוזה סטנדרטי ,אני רוצה לעזוב לפני סיום החוזה ורוצה להשיג שוכר חלופי,אך המשכיר מערים קשיים ומאיים בתביעה כאשר איני יודעת איפה הפרת החוזה שלי, אומר שאינו חייב להסכים שאסיים לפני הזמן,האם נכון? אם אני משיגה שוכר שמתאים האם יש בעיה משפטית?או שזה סתם איומים?

  השב
 • 19:35, 13 בפברואר 2013

  שולה שלום,
  אני מבין משאלתך כי אין הוראה בחוזה המאפשרת לך לקצר את תקופת השכירות.
  במקרה כזה, את אכן מחויבת לשכור את הדירה עד תום תקופת השכירות הנקובה בחוזה, ולמשכיר אין חובה להתיר לך לעזוב את הדירה קודם לכן, גם אם תאתרי שוכר חלופי, ועזיבה כזו תהווה הפרה שלך את החוזה. יחד עם זאת, אם אכן תאתרי שוכר חלופי (בעל נתונים דומים לשלך), שיהיה מוכן להמשיך לשכור את הדירה במקומך, בתנאים זהים לאלה בהם את שכרת אותה, וליתרת התקופה בה את שכרת אותה, ובהעדר נימוק סביר מדוע איננו מסכים לשוכר החלופי, את תוכלי לטעון כי בהתעקשותו כי את תמשיכי לשכור את הדירה, הוא מפר את חובת תום הלב, החלה על צדדים לחוזה לפי סעיף 39 לחוק החוזים ואת חובתו להקטין את נזקיו, וסביר שטענה כזו תעמוד לך כהגנה בפני תביעה שיגיש נגדך. כמובן שעלייך לתעד את הראיות לנסיבות הנ"ל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.