open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 2 בפברואר 2019

            אפשרות לסיים את החוזה בהודעה של תשעים יום

            שלום רב
            אנו שוכרים דירה ובהסכם יש אפשרות לכל צד לסיים
            את החוזה בהודעה של תשעים יום מראש אך אם השוכר ישתמש בזכות זו
            עליו לשלם למשכיר סכום נוסף על כל חודש ממועד תחילת החוזה ועד מועד הפינוי
            שאלות
            1 לפי הבנתי מהחוק שוכר צריך להודיע עד שישים יום מראש האם זה נכון גם אם בחוזה כתוב תשעים יום
            2 האם תנאי של תשלום נוסף רק כשצד אחד מחליט לסיים את החוזה הוא חוקי ותקף על פי החוזה ? לפי מה שהבנתי אמורים להיות תנאים שווים לשני הצדדים או תנאים מקלים לשוכר
            אשמח אם תוכל להסביר
            תודה רבה

            2 בפברואר 2019
          • מנהל הפורום עו"ד גילעד ושדי 3 בפברואר 2019

            1. לא
            2. בד"כ הדברים צריכים להיות הדדיים. אלא אם כן הצדדים הסכימו לחוסר הדדיות בסעיפים מסויימים ואז זה גם בסדר.

            3 בפברואר 2019
            • 3 בפברואר 2019

              אם כך לא הבנתי את הטקסט הבא נכון ?

              "אם החוזה קובע כי כל אחד מהצדדים רשאי לבטל את החוזה מכל סיבה שהיא בהתראה של 90 יום מראש, יכול השוכר בלבד לבטלו בהתראה של 60 יום (ואינו חייב לתת התראה של 90 יום) כי החוזה לא יכול לקבוע תנאים אחרים שאינם לטובת השוכר. המשכיר יוכל לבטל את החוזה בהתראה של 90 יום מראש כפי שנקבע בחוזה וכפי שקובע החוק."

              "יג. (א) תניה בחוזה שכירות למגורים המאפשרת למשכיר לבטל את החוזה שלא בשל הפרתו בטלה, אלא אם כן קיימת גם לשוכר זכות ביטול כאמור.
              (ב) המשכיר יודיע לשוכר על ביטול חוזה שכירות למגורים בהתאם לתניה כאמור בסעיף קטן (א), 90 ימים מראש, לפחות, והשוכר יודיע למשכיר על ביטול החוזה בהתאם לתניה כאמור, 60 ימים מראש, לפחות."

              "יד. על אף האמור בסעיף 2(ג), בחוזה שכירות למגורים –
              (1) אין להתנות על הוראות סעיף 25ו;
              (2) אין להתנות על הוראות סעיפים 6, 8 עד 10, 15, 21(ב) ו-(ג), 23 עד 25ה, 25ח(א)(1), (ב) ו-(ג) ו-25ט עד 25יג, אלא לטובת השוכר."

              3 בפברואר 2019
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form