מימוש סעיף יציאה של חוזה השכרת דירה - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • אורן

  נשלח ע"יאורן 18:10, 20 במאי 2013

  שלום רב ותודה מראש על העזרה. אני משכיר דירה וכשחתמנו את חוזה השכירות הכנסנו סעיף האומר ככה מילה אחר מילה: " במידה והשוכר ירצה לסיים את חוזה השכירות יהיה עליו להודיע למשכיר חודר מראש והשוכר יקבל את כל הצ"קים חזרה " כל יום 25 לחודש בעל הדירה מפקיד את הצ"ק החודשי על השכירות, אני הולך להודיע לו מחר או מחרותיים לפני ה 25 לחודש שאני מעוניין לעזוב, השאלה שלי היא: אנחנו אמורים לחתום על איזה מסמך המעיד שאני עוזב את הדירה תוך חודש ושכבר הודעתי לו על זה? אני אדרוש ממנו לקבל את הצ"קים על המקום כשאני מודיע לו, הוא חייב לתת לי אותם, נכון? או שיכול להשאיר אותם אצלו לעוד כמה ימים? תודה רבה

  השב
 • 13:25, 22 במאי 2013

  אורן שלום,

  בהנחה שהסעיף הרלוונטי בחוזה הינו הסעיף שציטטת בשאלתך, הרי, שעליך למסור לבעל הדירה הודעה בכתב, בה תודיע לו כי בהתבסס על סעיף מס. ___ בחוזה, הינך מודיע לו על סיום תקופת השכירות ביום ___ (שלא יהיה מוקדם יותר מ- 30 יום אחרי מסירת ההדועה הנ"ל).

  רצוי מאד לקבל את אישור המשכיר על המועד בו מסרת לו את ההודעה הנ"ל, ואם וככל שיסרב לחתום על אישור כנ"ל, עליך לעשות תרשומת שביום ___ מסרת לו את ההודעה והוא סירב לקבלה.

  לקראת תום תקופת השכירות כפי שתפרט בהודעה שלך, עליך לתאם עם המשכיר את החזרת החזקה בדירה למשכיר, ובמעמד זה, יהיה עליו למסור לך את יתרת ההמחאות.

  המשך יום נעים,

  ירון

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.