רמאות דחוף - פורום חוזים

שאלה חדשה
  • אורחת

נשלח ע"יאורחת 11:47, 15 ביוני 2013

שלום, ב2003 הלוותי לחתן שלי 68 אלף שקל לאחר שאמו הפצירה ושכנעה אותי שהוא במצב כלכלי קשה. הוא הבטיח כי יחזיר את הכסף ברגע שיהיה לו, החוזה נעשה בעל פה ולא בכתב. הוצאתי מקופת גמל של שנים את הסכום והעברתי לו שיק. בנתיים הם התגרשו ובתי לא קיבלה כלום מהגירושין והיום הוא טוען שהכסף היה בכלל מתנה למרות שלא היתה גם סיבה למתנה בזמן הזה ואני ממש לא עשירה,אני חושבת שהוא הפקיד לטובת העסק שלו. יש לי רק ניירת ששיחרתי הכסף, האם יש לי פה סיכוי לנצח בתביעה והאם אני צריכה לתבוע אותו ואת אמו, אני ממש חייבת תשובה בנצב כלכלי על הפנים וכועסת. עכשיו הטא מכר את הבית ומכרה משותפת אמרה שאמא שלו סיפרה שרימתה אותי. תודה רבה

השב
  • 18:46, 16 ביוני 2013

אם אכן הכסף ניתן על ידייך כהלוואה, אזי, על חתנך להחזירה, גם אם ההסכם על כך היה בעל פה. למעט מספר מקרים ספציפיים, הסכם אינו חייב להיות בכתב. הבעיה בהסכם שנערך בעל פה הינה הקושי להוכיח מה הוסכם, או, במילים אחרות, האם תצליחי להוכיח בתביעה שתגישי כי הכסף ניתן כהלוואה ולא כמתנה לבתך ולחתנה, שהיו נשואים במועד הרלוונטי. מכיוון שאין לך ראיות בכתב, תוצאת המשפט תהיה תלויה בשאלה לגרסה של מי מהצדדים יאמין השופט, ועניין זה אינו ניתן לחיזוי מראש. כמובן, שאם יש לך ראיות חיצוניות שתומכות בגרסתך, הדבר יעלה את סיכוייך להצליח בתביעה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.