רכשית רכב ממגרש רכבים - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 14:32, 18 ביוני 2013

  שלום, בתאריך ה .07.06 הוצע לי רכב למכירה במגרש מכוניות,לקחתי את הרכב לבדיקה על חשבוני שמצאה כי ישנם תקלות ברכב (בדרגה נמוכה). בעל המגרש הסכים לתקן את התקלות,סיכמנו לגבי מחיר ושילמתי לו מקדמה של כ-5% מערך העסקה (לא בוצעה העברת בעלות עדיין) כשהראיתי את הבדיקה למוסכניק שלי -(טעות שלי שלא הראיתי לו אותה לפני תשלום המקדמה). הוא אמר כי לא כדאי לקנות את הרכב הזה,כי לפי הבדיקה הוא עבר תאונה ושיש לו פגיעה חמורה בשילדת הרכב. בעל המגרש אינו מסכים להחזיר לי את כספי חזרה ואף טוען כי על פי ההסכם שחתמנו עוד אצטרך לשלם לו קנס נוסף על ביטול העיסקה. האם ניתן על פי החוק לבטל את העיסקה,הרי עוד לא עברו 14 יום? בתודה דנה דנה

  השב
 • 19:28, 23 ביוני 2013

  דנה שלום,
  אף שהעניין חורג מתחומו של פורום זה, אנו סבורים כי חוק הגנת הצרכן, המקנה זכות לבטל עיסקאות מסויימות, אינו חל על רכישת רכב משומש, ולכן תקופת 14 הימים אליה את מתייחסת, אינה רלוונטית. כדי להשיב לשאלתך באופן מושכל יש כמובן לראות את החוזה שנחתם בינך לבין המוכר, ואת ההצהרות שנכללו בו. על פניו, השאלה הינה האם קיימת אי התאמה בין הרכב שהמוכר התחייב למכור לך לבין הרכב בפועל. לכאורה, לאור העובדה שניתנה לך ההזדמנות לבדוק את הרכב, ולאור העובדה כי מתוצאות הבדיקה עצמה (ובלי שנערכה לרכב בדיקה נוספת) הומלץ לך לא לרכוש את הרכב, אין כאן אי התאמה, באשר לפני הרכישה ידעת או היית צריכה לדעת מה מצבו של הרכב אותו התחייבת לרכוש.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.