ייצוג מוכר בדירה - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 11:06, 9 בספטמבר 2012

  דירה נקיה ולא בעייתית גם מבחינת הנפשות הפועלות(בדוק 100%): למה אם בכלל... פורמלית דרוש למוכר עו"ד מייצג בעסקה? אני מדגישה: היבט פורמלי בלבד, תודה

  השב
 • 11:20, 10 בספטמבר 2012

  דנה שלום, אין חובה פורמלית שעו"ד ייצג צד כלשהו בעסקה כלשהי, לרבות, עסקת מכר דירה, והמוכר רשאי לעשות כן בעצמו. יחד עם זאת, עסקת מכר דירה הינה עיסקה מהמורכבות והמשמעותיות שרוב האנשים מבצעים בחייהם, וגם כאשר הדירה "נקיה" כדברייך, הרי שיש צורך להבטיח את זכויות המוכר (ובין היתר, להבטיח שיקבל את התמורה, שיישא רק בסכומים בהם הוא צריך לשאת, שידווח במועד למס שבח, תוך שהוא מבקש את הפטור הנכון והמתאים לנסיבותיו האישיות וכיו"ב). לכן, אנו ממליצים לא להתקשר בחוזה מכר דירה ללא ייצוג של עורך דין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.