חוזה מכירת דירה - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • ברוך

  נשלח ע"יברוך 21:48, 28 ביוני 2013

  שלום, אישתי ואני חתמנו על חוזה למכירת דירה שרשומה על שם שנינו. בתחילת החוזה מצויין כי אני ואישתי "יכונו להלן ביחד ולחוד: "המוכר"". הבנק שהקונה מקבל את המשכנתא מסרב להעביר את כספי המשכנתא לחשבון בנק הרשום על שם אישתי בלבד. בחוזה קיים סעיף המתייחס לחשבון בנק כדהלן "במידה והבנק נותן ההלוואה ידרוש חשבון בנק בארץ אליו יועברו כספי המשכנתא לטובת המוכר אזי על אחריות המוכר להמציא לבנק פרטי חשבון בארץ." האם אכן הבנק רשאי לדרוש חשבון בנק הרשום על שמי ושם אישתי? האם קיים חוק המחייב זאת? כתוצאה מסירוב הבנק נגרם עיקוב רב לסיום העיסקה, הרבה מעבר לתאריך שהוסכם. במידה וחוק כזה אינו קיים, והבנק אינו רשאי לדרוש חשבון כנ"ל, האם זו עילה מספקת מצידי לבטל את החוזה. אין בכוונתי לדרוש מהקונה אי אילו פיצויים במידה והחוזה אכן יבוטל. במידה ויידרש מצידי ליצור קשד ישיר איתך, אעשה זאת בשמחה. בתודה מראש להתייחסותך לנושא. ברוך

  השב
 • 13:08, 2 ביולי 2013

  ברוך שלום,
  מכיוון שפנית אלינו גם באופן פרטני, והעברת לנו את החוזה הרלוונטי, אנו נשיבך באופן פרטני, והנך מתבקש להתקשר לעורך דין ירון מרויץ.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.