הסרת ערבות אישית מחשבון בנק באופן חד-צדדי - פורום חוזים

שאלה חדשה
  • אבי

נשלח ע"יאבי 11:56, 12 ביולי 2013

שלום, לפני זמן עזבתי חברה שניהלתי. מכרתי לחברה את כל המניות שהיו ברשותי. כלל השותפים בחברה רשומים בחשבון הבנק כבעלי ערבות אישית. ביקשתי מהשותפים, במעמד העזיבה, להסיר אותי מחשבון הבנק. הובטח לי שהדבר ייעשה בהקדם אולם טרם. נאמר לי שלפי חוק הערבות, מאחר ואני כבר לא בעל מניות בחברה, אני יכול לדרוש מהבנק להסיר אותי, באופן חד-צדדי. תוך הצגת העתק מרשם החברות לפיו אינני שותף עוד בחברה. האם זה נכון? אם כן, היכן ניתן למצוא זאת כתוב בחוק הערבות? תודה מראש.

השב
  • 13:30, 14 ביולי 2013

אבי שלום,

שאלתך חורגת מתחום פורום זה, שהינו פורום חוזים, ולעניין יחסיך עם הבנק מוצע לך לפנות לפורום בנקים..

נציין כי חוק הערבות אינו קובע את שנאמר לך.

עליך לדרוש משותפיך לשעבר לקיים את התחייבותם (דבר שעלול לחייב אותם בהמצאת ערובה חלופית).

בברכה,

ירון מרויץ, עורך דין

תגובה
  • 20:59, 15 ביולי 2013

שלום ירון,

תודה על התגובה. לא ידעתי היכן למקם את שאלתי.
    לגבי "ערובה חלופית". מה זה אומר?

תודה,
    אבי.

תגובה
  • 12:49, 16 ביולי 2013

כיום לבנק יש ערבות שלך. ביטולה מקטין את הבטחון של הבנק, ולכן הוא עשוי לדרוש חלופה כלשהי.

תגובה
  • 13:56, 1 באוגוסט 2013

מה זה אומר בדיוק? מה החלופה? הם יכולים לבקש פיצוי כספי? על מה בדיוק? אם החברה נמצאת בפלוס, למה שירצו לקבל פיצוי? ואם החברה נמצאת במינוס, אבל הייתה בפלוס כשעזבתי אותה?

תגובה
  • 05:54, 18 בדצמבר 2013

הי אבי .
    איך זה נסגר?
    באותו מצב..

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.