ניסוח בחוזה שכירות - פורום חוזים

שאלה חדשה
 • שחר

  נשלח ע"ישחר 02:22, 18 ביולי 2013

  שלום, חתמתי על חוזה שכירות של דירה בו אני רשום כ"השוכר". אני גר בדירה עם עוד קבוצת שותפים, אולם החוזה נערך מולי בלבד. בהמשך החוזה מופיעים הניסוחים : " הואיל והשוכרים מעוניינים לשכור מאת המשכיר את הדירה" ... ובנוסף - "בדירה יגורו רק השוכרים וילדיהם". כעת בעלת הדירה טוענת שאפשר להשתמש בניסוח המקורי כנגדי, מאחר ולא נרשם בחוזה מי הם בדיוק "השוכרים" והשותפים שאיתי הם כמובן אינם בני משפחתי או ילדיי. האם יש צדק בדבריה? האם ניתן להשתמש בניסוח הזה כנגדי, לטעון שביצעתי הפרה של הסעיף הזה? תודה רבה על ההתייחסות, שחר

  השב
 • 15:48, 21 ביולי 2013

  שחר שלום,
  לכאורה, אם אתה מוגדר כ"שוכר" אזי הניסוח לפיו בדירה רשאים לגור: "השוכרים וילדיהם", פועל לרעתך בכל הנוגע להכנסת שותפים אחרים לדירה.
  יחד עם זאת, על מנת לתת תשובה מושכלת ושלמה לשאלתך, עלינו לראות את החוזה בכללותו, וכן לקבל פרטים על הנסיבות שקדמו לחתימתו, ובפרט לשאלה האם ניתן להראות כי במהלך המשא ומתן היה ברור לבעלת הדירה כי אתה מתכנן להתגורר בדירה עם שותפים וכי אתה חותם על החוזה גם בשמם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גילעד ושדי

מנהל הפורום: עו"ד גילעד ושדי

בעל תואר ראשון במשפטים L.L.B, בעל תואר שני במנהל עסקים M.B.A וחבר לשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007.
למידע נוסף

077-9968209 חיוג
הודעה

כל אדם חותם במהלך חייו על חוזים מסוגים שונים: חוזי שכירות, חוזי מכר, חוזים למתן שירותים, חוזי ביטוח, חוזי קבלנות ועוד.
בפורום זה ננסה לתת מענה ראשוני לשאלות הגולשים הנוגעות לכל השלבים ב"חייו" של החוזה – המשא ומתן, כריתת החוזה, קיומו והפרתו.

 

התשובות בפורום הנ"ל מהוות הכוונה משפטית ראשונית בלבד אשר ניתנת על בסיס העובדות שפורטו בשאלה, או על בסיס הנחות שמופיעות בתשובה. אנו ממליצים כי ככל שהשואל מבקש לנקוט בפעולות בקשר לשאלה ששאל, הוא יפנה לעורך דין לקבלת ייעוץ פרטני וספציפי באשר לדרך הפעולה בה ינקוט.