ערעור וביטול הסכם גישור - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
 • טליה

  נשלח ע"יטליה 23:07, 21 בדצמבר 2012

  שלום רב. האם אפשר לערער על הסכם גישור שניתן למעלה מ-5 חודשים, כאשר בגישור עצמו הובטח לנו על ידי המגשר דברים שנקבל מהצד השני דבר שגרם לנו להתפתות ולהגיע להסכם פשרה, שבעצם אחרי שהכל נחתם, לא היה ולא נברא מה שהמגשר אמר לנו, לצערנו העורך דין לא היה הכי צדיק שום דבר לא נרשם מהדבר הכי חשוב שהובטח לנו, יותר נכון נרשם רק במילים אחרות לא נכונות. אנחנו יצאנו בידיים ריקות ובבושה. כנראה שגם העורך דין וגם המגשר חברו יחדיו. אבא שלי כבר הרים ידיים, הייתי רוצה לדעת האם יש פתרון?? אשמח מאוד לקבל עזרה ממכם, תודה

  השב
 • 12:53, 23 בדצמבר 2012

  שלום טליה. ישנה אפשרות להגיש בקשה לביטול ההסכם (לביטול פסק הדין), אולם, המבקש את הביטול צריך להצביע על טעמים משמעותיים לביטול כגון פגם בהסכם, שינוי מהותי שארע, אי צדק ניכר וכדומה.
  את מעלה טענות קשות וצריך לבדוק: האם חתמתם מבלי לקבל הסבר, האם לא ידעתם על מה חתמתם, האם נאמרו לכם דברים שונים, מהו הדבר המהותי שהובטח לכם. אני מציעה לכם להתייעץ עם עו"ד המתמצא בתחום שיעריך את סיכוייכם. ככלל בתי משפט לא ממהרים לבטל פסקי דין אלא אם מדובר כמובן באי צדק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן שדה

מנהל הפורום: עו"ד ערן שדה

חבר לשכת עורכי הדין בישראל, בעל תואר ראשון L.L.B במשפטים, אוניברסיטת חיפה. מגשר בהכשרת לשכת עורכי
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד אוה וייס

מנהל הפורום: עו"ד אוה וייס

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני ביחסים בינ"ל מאוניברסיטת חיפה. התמחתה במשרד עורכ
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.