האם מגשר מטפל בבעיות בין שותפים בעסק? - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
 • אלירז

  נשלח ע"יאלירז 11:41, 14 במרץ 2013

  שלום אני שותף בעסק שהקמתי לפני יותר מ-10 שנים. אני וחבר פתחנו ביחד את העסק ומאז שהוא התחתן התחילו הבעיות. הוא טוען שהוא מרגיש שאני לא ישר איתו ושאני מעלים כספים וזה ממש לא נכון. הוא לא חשד בי אף פעם ואני לא יודע אם אני רוצה להמשיך את השותפות ומצד שני העסק עובד כמו שצריך ויש רווחים יפים וחבל לי לוותר על זה במיוחד אחרי ההשקעה שלי כל השנים. הציעו לי שנלך למגשר. השאלה היא האם מגשר מטפל במצבים כאלה (או רק בגירושין) והאם אתה חושב שנוכל לפתור את הבעיות ככה?

  השב
 • 12:48, 14 במרץ 2013

  אלירז שלום,
  הליך הגישור מתאים מאוד לסוג הבעיה שאתה מתאר, שכן, הליך הגישור יעיל במיוחד בטיפול ופתרון סכסוכים בין צדדים שמתקיימת ביניהם מערכת יחסים לאורך זמן. זה נכון לבני זוג שמתגרשים, זה נכון לשותפים עסקיים, ולבעל עסק ולקוח קבוע שלו אותו הוא מעוניין לשמר וכיוצא בזה.
  יתרונו הגדול של הליך הגישור הוא ביכולת של הצדדים לייצר את הפתרון הנכון להם - פתרון שיכול לכלול פתרונות יצירתיים אותם ביהמ"ש לא יכול לתת לצדדים, פתרונות שיקחו בחשבון גם את האפשרות שהעלית להמשך שותפות כזאת או אחרת ביניכם בעסק.
  אני משוכנע שעם רצון טוב ומגשר טוב תוכלו לפתור את המחלוקת הזאת בהליך של גישור.
  בהצלחה !!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן שדה

מנהל הפורום: עו"ד ערן שדה

חבר לשכת עורכי הדין בישראל, בעל תואר ראשון L.L.B במשפטים, אוניברסיטת חיפה. מגשר בהכשרת לשכת עורכי
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד אוה וייס

מנהל הפורום: עו"ד אוה וייס

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני ביחסים בינ"ל מאוניברסיטת חיפה. התמחתה במשרד עורכ
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.