צפייה בגישור בהסכמת הצדדים לאחר סיום קורס גישור - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 12:36, 1 באוגוסט 2013

  שלום רב, סיימתי קורס גישור ורציתי לדעת האם יש אפשרות לצפייה בגישורים בהסכמת הצדדים כמובן, באם כן, לאיזה גורם עלי לפנות? המטרה שלי היא לצפות כדי ללמוד יותר טוב את התהליך ובתקווה לעסוק בתחום בעתיד. תודה

  השב
 • 13:03, 1 באוגוסט 2013

  שלום מיכל
  ראשית, אני מברך אותך על הבחירה לעסוק בגישור. זהו תחום מיוחד שבו כפועל אתה ממש עושה טוב לשני הצדדים - עשייה שיש בה הרבה סיפוק ושמחה.
  מצד אחד - תחום הגישור לא מוסדר מספיק מבחינת ההכשרות הנדרשות, ההתמחות בו וכיוצא בזה מהצד השני, על מנת להפוך לאשת מקצוע בתחום, ישנה חשיבות עצומה בצבירת ניסיון בדרך של צפייה והתנסות מבוקרת.
  מסלול אפשרי בעניין זה הוא מסלול הפרקטיקום שעורכות כל מיני חברות שעוסקות בהכרות בתחום. הפרקטיקום הוא מסגרת שאליה מעבירה מזכירות בית המשפט לתביעות קטנות תיקים לגישור בפני מגשרים מוסמכים שמעוניינים לרכוש ניסיון בתחום.
  הגישורים מתבצעים על תיקי אמת, כשאת כמשתתפת בפרקטיקום - יושבת או כמגשרת או כצופה והכל נעשה בהדרכה של מגשרים מוסמכים ובעלי ניסיון.
  יתרון נוסף לפרקטיקום הוא שהגישורים המבוצעים במסגרתו על ידך מתועדים ונחשבים כגישורים מאושרים לצורך עמידה בדרישות מינימום של מכרזים שיוצאים מעת לעת למגשרים.
  אופציה נוספת היא ליצור קשר עם מגשרים מנוסים שעוסקים בתחום, ולבקש את רשותם להצטרף לצפייה. זו לא בהכרח אופציה שתהיה קלה ליישום, שכן, במקרים רבים, הליך הגישור הוא הליך אינטימי שמתרחש בין הצדדים לו ובשותפות פעילה ומנחה של המגשר - והכנסת גורם שלישי למערך הזה עשויה להיות לעתים לא כל כך פשוטה.
  את מוזמנת ליצור אתי קשר באופן ישיר בטלפון 0522677331 אם יש לך עוד שאלות או שתבקשי פרטים נוספים.
  בהצלחה
  חיים מן

  תגובה
 • 13:36, 1 באוגוסט 2013

  תודה רבה על תשובתך המלאה והמהירה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן שדה

מנהל הפורום: עו"ד ערן שדה

חבר לשכת עורכי הדין בישראל, בעל תואר ראשון L.L.B במשפטים, אוניברסיטת חיפה. מגשר בהכשרת לשכת עורכי
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד אוה וייס

מנהל הפורום: עו"ד אוה וייס

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני ביחסים בינ"ל מאוניברסיטת חיפה. התמחתה במשרד עורכ
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.