• 16 בספטמבר 2013

  סכסוך מתמשך בין שכנים

  שלום רב
  בינינו לבין השכן שלנו יש ריב של כמה שנים המצב הוא כזה שאין בינינו קשר ואנחנו לא מדברים בינינו. הבת שלי התחילה לצאת עם הבן של השכן והם מדברים על חתונה. כאמור אנחנו ההורים לא מדברים. הילדים מבקשים מאוד שלפני החתונה נפתור את המחלוקות בינינו ונשלים. לבעלי קשה עם זה ולא בדקנו מה קורה בצד השני.
  האם במקרה כמו שלנו הליכה לגישור יכולה להיות אפקטיבית ויעילה?

  16 בספטמבר 2013
 • 16 בספטמבר 2013

  סכסוך מתמשך בין שכנים

  את שואלת למעשה אם גישור הוא פלטפורמה טובה, הוא מנגנון טוב לפתרון סכסוך בין צדדים שנמצאים בקשר מתמשך. התשובה לכך פשוטה וחד-משמעית – כן !!
  הליך הגישור מתאים במיוחד לצדדים שהקשר ביניהם נמשך (מבחירה או בעל-כורחם) גם אחרי פתרון הסכסוך. זה נכון לשכנים שמסוכסכים בבית משותף (סכסוך בבית משותף) בו הצדדים בהכרח ממשיכים לגור זה לצד זה, זה נכון להורים גרושים שממשיכים להיות הורים במשותף לילדיהם.
  יתרון הפתרון הגישורי הוא שזה הפתרון היחיד שנותן מענה שבבסיסו מוסכם על שני הצדדים. בדרך כלל מדובר בפתרון שמנסה לענות בצורה מיטבית על רצונות ודרישות שני הצדדים (ניסיון להגיע לפתרון של win win) וניתן להגיע בהרבה מאוד מקרים לפתרון שכזה.
  לבסוף – יש לברך את ילדיכם שמביאים אתכם לשלום בית (בית משותף במקרה הזה) ואני ממליץ מאוד לבחור בהליך של גישור על מנת לפתור את המחלוקות ביניכם.
  בהצלחה.

  16 בספטמבר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?