סכסוך מתמשך בין שכנים - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
 • רבקה

  נשלח ע"ירבקה 07:09, 16 בספטמבר 2013

  שלום רב בינינו לבין השכן שלנו יש ריב של כמה שנים המצב הוא כזה שאין בינינו קשר ואנחנו לא מדברים בינינו. הבת שלי התחילה לצאת עם הבן של השכן והם מדברים על חתונה. כאמור אנחנו ההורים לא מדברים. הילדים מבקשים מאוד שלפני החתונה נפתור את המחלוקות בינינו ונשלים. לבעלי קשה עם זה ולא בדקנו מה קורה בצד השני. האם במקרה כמו שלנו הליכה לגישור יכולה להיות אפקטיבית ויעילה?

  השב
 • 11:13, 16 בספטמבר 2013

  את שואלת למעשה אם גישור הוא פלטפורמה טובה, הוא מנגנון טוב לפתרון סכסוך בין צדדים שנמצאים בקשר מתמשך. התשובה לכך פשוטה וחד-משמעית – כן !!
  הליך הגישור מתאים במיוחד לצדדים שהקשר ביניהם נמשך (מבחירה או בעל-כורחם) גם אחרי פתרון הסכסוך. זה נכון לשכנים שמסוכסכים בבית משותף (סכסוך בבית משותף) בו הצדדים בהכרח ממשיכים לגור זה לצד זה, זה נכון להורים גרושים שממשיכים להיות הורים במשותף לילדיהם.
  יתרון הפתרון הגישורי הוא שזה הפתרון היחיד שנותן מענה שבבסיסו מוסכם על שני הצדדים. בדרך כלל מדובר בפתרון שמנסה לענות בצורה מיטבית על רצונות ודרישות שני הצדדים (ניסיון להגיע לפתרון של win win) וניתן להגיע בהרבה מאוד מקרים לפתרון שכזה.
  לבסוף – יש לברך את ילדיכם שמביאים אתכם לשלום בית (בית משותף במקרה הזה) ואני ממליץ מאוד לבחור בהליך של גישור על מנת לפתור את המחלוקות ביניכם.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן שדה

מנהל הפורום: עו"ד ערן שדה

חבר לשכת עורכי הדין בישראל, בעל תואר ראשון L.L.B במשפטים, אוניברסיטת חיפה. מגשר בהכשרת לשכת עורכי
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד אוה וייס

מנהל הפורום: עו"ד אוה וייס

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני ביחסים בינ"ל מאוניברסיטת חיפה. התמחתה במשרד עורכ
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.