גישור במשפחה, עריכת הסכם גירושין ועריכת גט בבית דין רבני - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
 • אהובה

  נשלח ע"יאהובה 08:25, 24 באוקטובר 2013

  שלום, רציתי לשאול מה כולל התהליך של גישור משפחה? האם זה כולל עריכת הסכם גירושים ? האם זה כולל את עריכת הגט בבית הדין הרבני? ולמי מתאים ההליך?

  השב
 • 17:55, 24 באוקטובר 2013

  אהובה שלום
  התהליך של גישור משפחה או גירושין ללא משפט הוא תהליך בו פירוק קשר הנישואין וסיכום כל התנאים הנוגעים לכך מבחינת קביעת האפוטרופסות על הילדים, הסדרי הראייה, חלוקת הרכוש וכיוצא בזה נעשה בדרך של ניהול מו"מ בהסכמה בין בני הזוג והגעה לפתרונות ששני הצדדים מסכימים להם ומעוניינים ביניהם.
  בהליך הזה, המגשר לא משמש בתפקיד מכריע או בתפקיד בו הוא יכול לחייב מי מהצדדים - אלא בתפקיד של מלווה של התהליך, משמש כגורם שמסייע לצדדים בניהול המו"מ ביניהם, בהבהרת העמדות והאינטרסים של הצדדים, בהצעת פתרונות לעתים ובניסוח הסכם הגירושין.
  ההליך כולו - מבוסס על רצונם של הצדדים להיות בו ועל רצונם בפתרונות אליהם הגיעו. בלי רצון זה - לא יהיה פתרון ולא יהיה הליך.
  גישור משפחה כולל אם כן את ניהול המו"מ, ניסוח הפתרונות המוסכמים, העלאתם על הכתב בהסכם גירושין.
  מכאן - זה תלוי במגשר ושיטת העבודה שלו. במשרדי - הליווי כולל פנייה לבית המשפט לענייני משפחה בבקשה לאישור הסכם הגירושין. בהליך זה בית המשפט בוחן את ההסכם אליו הגיעו בני הזוג. בחינת בית המשפט נעשית בעיקר במשקפיים של שמירה והגנה על טובת הילדים בהסדרים אליהם הגיעו ההורים המתגרשים.
  עם אישור ההסכם על ידי בית המשפט לענייני משפחה - אנו פותחים עבור בני הזוג בבית הדין הרבני בקשה לגט. לבקשה מצרפים את הסכם הגירושין שקיבל תוקף של פסק דין על ידי בית המשפט לענייני משפחה - וליווי בהליך הגירושין (שמתרחש בנסיבות אלה בדרך כלל באופן מהיר, יעיל ואף נעים במידת האפשר להליך שכזה).
  הליך הגישור או עריכת הסכם גירושין ללא ערכאות מתאים לכל זוג שמבקש לפרק את הקשר הזוגי שלו, ובתפיסת עולמי הוא ממש בגדר חובה למתגרשים שיש להם ילדים משותפים.
  למתגרשים עם ילדים ההליך הוא חובה בגלל שהקשר בין בני הזוג במישור היותם ההורים לילדים שלהם - הוא קשר מתמשך שלעולם אינו מבוטל או מתנתק !!
  אם הילדים תהיה לעולם אמם (ו... לא ממש חשוב מה דעת האבא עליה בשלב זה שהם מתגרשים), בהתאמה - אביהם של הילדים ימשיך לעולם להיות אביהם (... וגם כאן לא ממש חשובה דעתה של אשתו עליו בשלב זה של גירושיהם), לפיכך, ישנה חשיבות עצומה לניהול הפרידה באופן שמאפשר לשני ההורים השותפים האלה בגידול הילדים - ליצור ביניהם כלי דיבור וניהול מו"מ שיאפשרו להם בשלב הראשון להגיע לכל ההסכמות הדרושות להמשך הגידול המשותף שלהם את ילדיהם, ובשלב השני - להגעה להסכמות בקונפליקטים עתידיים ובעניינים שיחייבו את שיתוף הפעולה ביניהם.
  בסופו של דבר - לבני זוג שמתגרשים עם ילדים אין ברירה אלא להמשיך ולהיות שותפים בהורות שלהם ובגידול הילדים. הברירה היחידה העומדת בפניהם היא אם השותפות המתמשכת והכפויה הזאת שלהם תהיה שותפות גרועה ומזיקה לילדים או שתהיה זו שותפות יעילה, פרודוקטיבית, מיטיבה ומקיימת את המשפחה שלהם במתכונתה החדשה בה ההורים במשפחה שוב אינם נשואים זה לזה.
  הארכתי - כי שאלתך רחבה ו... התשובה בהתאם.
  חיים מן, עו"ד ומגשר

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן שדה

מנהל הפורום: עו"ד ערן שדה

חבר לשכת עורכי הדין בישראל, בעל תואר ראשון L.L.B במשפטים, אוניברסיטת חיפה. מגשר בהכשרת לשכת עורכי
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד אוה וייס

מנהל הפורום: עו"ד אוה וייס

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני ביחסים בינ"ל מאוניברסיטת חיפה. התמחתה במשרד עורכ
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.