גישור כעזרה לגבר בבקשת משמורת - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
 • סער

  נשלח ע"יסער 13:09, 2 בינואר 2014

  אני ובת זוגי בתהליך פרידה אחרי 19 שנה של נישואין ויש לנו 3 ילדים בני 5,9,15 אני רוצה משמורת משותפת ומאוד מתנגדת. אני יודע שבתי המשפט מאוד בצד של האישה במעמד הגירושין. האם גישור יוכל לעזור לנו להגיע להסכמה על המשמורת או שמראש אין טעם ללכת לגישור אלא רק לבית משפט ולנסות לשכנע את בית המשפט?

  השב
 • 16:30, 2 בינואר 2014

  סער שלום,
  מקום שיש לבני הזוג המתגרשים ילדים משותפים - התשובה החד-משמעית שלי היא שחובתם לנסות ולפתור את המחלוקות והסכסוכים ביניכם בדרך של גישור, של מו"מ, של הגעה להסכמות מדעת ומרצון, הסכמות שמיטיבות ככל הניתן עם שניכם ועם ילדיכם המשותפים.
  כמי שהולכים להמשיך ולהיות ההורים של הילדים המשותפים לכל יתרת החיים שלכם - עליכם להבין באופן העמוק ביותר שהגירושין שתתגרשו בהם יהיו כאלה בהם תתגרשו אך ורק מהמערכת הזוגית שנהגה ביניכם.
  השותפות האמיתית שלכם - בילדיכם המשותפים נשארת כשהיתה... עם עוד קצת אתגרים. המשפחה שהיא אתם והילדים שלכם - ממשיכה להיות ולהתקיים כמשפחה - בהרכב שונה בו אבא ואמא לא ממשיכים את חייהם ביחד... זה הרבה... אבל זה הכל.
  ולכן - המלצתי החמה היא שתעשו את הפרידה במקום הזוגי ביניכם בדרך שכזו שתוכל להותיר אתכם שותפים טובים ויעילים בהמשך גידול הילדים המשותפים שלכם - דרך שהמקום המיטבי המוכר לי להשיגה הוא בהליך טוב ומקצועי של גישור.
  על מנת שהתהליך יהיה נכון וישיג את המטרות שהצבתי לו (ולא רק את ה"סגירה" של המחלוקות הכספיות, חלוקת הרכוש וכו'), אני ממליץ לחפש מגשר מקצועי, מוסמך שמתמחה ומנוסה בגישור בתחום המשפחה. מגשר ששותף למטרה שהצבתי - מטרה שתאפשר לכם לעבור תהליך של פרידה בו אתם מוכשרים בנוסף - להפוך להיות שותפים יעילים וטובים לילדים שלכם.
  זו לא דרך קלה - האתגר כאן לא פשוט - אבל הוא לחלוטין בר השגה. מניסיון.
  בהצלחה.

  חיים מן, עו"ד ומגשר משפחה
  02-6246777

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן שדה

מנהל הפורום: עו"ד ערן שדה

חבר לשכת עורכי הדין בישראל, בעל תואר ראשון L.L.B במשפטים, אוניברסיטת חיפה. מגשר בהכשרת לשכת עורכי
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד אוה וייס

מנהל הפורום: עו"ד אוה וייס

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני ביחסים בינ"ל מאוניברסיטת חיפה. התמחתה במשרד עורכ
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.