סיכסוך בין משפחות על רקע ירושה - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
 • בן משפחה

  נשלח ע"יבן משפחה 11:05, 16 בינואר 2014

  2 משפחות מסוכסכות מאוד על רקע ירושה. בן משפחה של 2 המשפחות רוצה לקרב שוב ביניהם וכל ניסיון לא הצליח. לא רוצה לוותר ולכן חושב על גישור אם כי אין התלהבות משני הצדדים. כיצד גישור מתנהל בין 2 משפחות שמכילות הרבה אנשים? האם כדאי לקחת לגישור רק את ראשי המשפחות בשלב הראשון?

  השב
 • 11:41, 16 בינואר 2014

  לפונה שלום,
  אתחיל בזה שהליך הגישור הוא ההליך הטוב ביותר לפתרון סכסוכים בין בני משפחה, משפחות או כל שני צדדים שמערכת היחסים ביניהם נמשכת גם אחרי תום הסכסוך ופתרונו. היתרון הזה בא לידי ביטוי בכך שתוצאת הגישור לעולם נובעת מהסכמה אליה הגיעו שני הצדדים. פתרון באופן הזה - הוא פתרון שמאפשר בסבירות גבוהה מאוד לאותם צדדים להמשיך ולקיים קשר ביניהם שהוא קשר חיובי או לפחות לא קשר שממשיך לקיים את הקונפליקט ביניהם.
  לשאלתך - איך מתנהל גישור ?
  מתוקף היותו של ההליך להליך וולונטרי - הליך שהצדדים בוחרים בו - גם ניהולו יכול להיות מסור במידה לא מבוטלת לצדדים. הצדדים יכולים להחליט שבשלב ראשון ייוצגו על ידי ראשי המשפחות, הצדדים יכולים לבקש מעורבות אחרת בשלבים מתקדמים או אחרים - ובתמצית - אין מתכונת אחת שעל פיה מתנהל גישור וההליך הוא המשרת של הצדדים ולא ההיפך.
  מה שאני יכול להגיד לך על איך מתנהל הליך גישור זה שלמגשר האפשרות לקיים שלושה סוגי פגישות.
  פגישה משותפת עם שני הצדדים (או נציגים שלהם או כל הרכב אחר).
  פגישה נפרדת עם אחד מהצדדים (פגישה שכל הנאמר בה סודי לחלוטין מהצד השני - אא"כ הצד המשתתף בפגישה הסכים שהדברים שנאמרו על ידו (או חלקם) ייאמר על ידי המגשר בחלל הגישורי המשותף.
  פגישה של המגשר עם... עצמו - באותם רגעים בתהליך שהמגשר מרגיש שיש לו צורך לעצור לרגע ו... לחשוב (פעולה מבורכת בדרך כלל גם כשצדדים מבצעים אותה וגם כש... מגשר מבצע אותה.
  מקווה שהתשובה סייע לך
  אם תידרש לעזרה נוספת ומעשית בקידום הליך הגישור זה - אתה יכול לפנות אליי ישירות לטלפון ואשמח לעזור.
  בהצלחה.

  חיים מן, עו"ד ומגשר משפחה.

  0522677331 026246777

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן שדה

מנהל הפורום: עו"ד ערן שדה

חבר לשכת עורכי הדין בישראל, בעל תואר ראשון L.L.B במשפטים, אוניברסיטת חיפה. מגשר בהכשרת לשכת עורכי
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד אוה וייס

מנהל הפורום: עו"ד אוה וייס

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני ביחסים בינ"ל מאוניברסיטת חיפה. התמחתה במשרד עורכ
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.