• 16 בינואר 2014

  סיכסוך בין משפחות על רקע ירושה

  2 משפחות מסוכסכות מאוד על רקע ירושה. בן משפחה של 2 המשפחות רוצה לקרב שוב ביניהם וכל ניסיון לא הצליח. לא רוצה לוותר ולכן חושב על גישור אם כי אין התלהבות משני הצדדים.
  כיצד גישור מתנהל בין 2 משפחות שמכילות הרבה אנשים? האם כדאי לקחת לגישור רק את ראשי המשפחות בשלב הראשון?

  16 בינואר 2014
 • 16 בינואר 2014

  סיכסוך בין משפחות

  לפונה שלום,
  אתחיל בזה שהליך הגישור הוא ההליך הטוב ביותר לפתרון סכסוכים בין בני משפחה, משפחות או כל שני צדדים שמערכת היחסים ביניהם נמשכת גם אחרי תום הסכסוך ופתרונו. היתרון הזה בא לידי ביטוי בכך שתוצאת הגישור לעולם נובעת מהסכמה אליה הגיעו שני הצדדים. פתרון באופן הזה - הוא פתרון שמאפשר בסבירות גבוהה מאוד לאותם צדדים להמשיך ולקיים קשר ביניהם שהוא קשר חיובי או לפחות לא קשר שממשיך לקיים את הקונפליקט ביניהם.
  לשאלתך - איך מתנהל גישור ?
  מתוקף היותו של ההליך להליך וולונטרי - הליך שהצדדים בוחרים בו - גם ניהולו יכול להיות מסור במידה לא מבוטלת לצדדים. הצדדים יכולים להחליט שבשלב ראשון ייוצגו על ידי ראשי המשפחות, הצדדים יכולים לבקש מעורבות אחרת בשלבים מתקדמים או אחרים - ובתמצית - אין מתכונת אחת שעל פיה מתנהל גישור וההליך הוא המשרת של הצדדים ולא ההיפך.
  מה שאני יכול להגיד לך על איך מתנהל הליך גישור זה שלמגשר האפשרות לקיים שלושה סוגי פגישות.
  פגישה משותפת עם שני הצדדים (או נציגים שלהם או כל הרכב אחר).
  פגישה נפרדת עם אחד מהצדדים (פגישה שכל הנאמר בה סודי לחלוטין מהצד השני - אא"כ הצד המשתתף בפגישה הסכים שהדברים שנאמרו על ידו (או חלקם) ייאמר על ידי המגשר בחלל הגישורי המשותף.
  פגישה של המגשר עם... עצמו - באותם רגעים בתהליך שהמגשר מרגיש שיש לו צורך לעצור לרגע ו... לחשוב (פעולה מבורכת בדרך כלל גם כשצדדים מבצעים אותה וגם כש... מגשר מבצע אותה.
  מקווה שהתשובה סייע לך
  אם תידרש לעזרה נוספת ומעשית בקידום הליך הגישור זה - אתה יכול לפנות אליי ישירות לטלפון ואשמח לעזור.
  בהצלחה.

  חיים מן, עו"ד ומגשר משפחה.

  0522677331 026246777

  16 בינואר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?