כבעל נסיון בגישור אולי תייעץ לי - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
 • יוסף לוינשטיין

  נשלח ע"ייוסף לוינשטיין 12:24, 21 בינואר 2014

  אין זו שאלה לגבי גישור אבל כבעל נסיון בנושא ודאי פגשת הרבה צער מחסרון צוואה כוללת וברורה שחסרון זה מוביל לסיכסוכים משפחתיים וכו' איך להציג זאת בפני סבי שמתמהמה בעריכת צוואתו ואני מתכוון לנקודה או מקרה סיפור פיקנטיים שיקלו לגלוש לשיחה בנושא עמו תודה

  השב
 • 18:11, 21 בינואר 2014

  יוסף שלום,
  אקדים ואומר שלא תמיד היעדר צוואה מוביל לצער שציינת - שכן, בהיעדר צוואה מחלקים את נכסי העיזבון בהתאם להוראות חוק הירושה. לעתים הוראות החוק מתאימות גם ככה לרצון הצדדים והיורשים ואם העיזבון אינו מורכב - אפשר שפתרון זה יהיה מניח את הדעת ולא יגרום צער לנותרים.
  במקרים אחרים בהם נכסי העיזבון מורכבים (חברות, מניות, התחייבויות עתידיות, נכסים שונים שדורשים ניהול וכיוצא בזה) בהחלט עדיף שהמוריש יסדיר את העניינים הדורשים הסדרה בין יורשיו עוד בחייו ולא יותיר ליורשים את המצב באופן גולמי כל כך.
  אשר לדוגמאות - אני משוכנע שעיון קצר שלך באינטרנט בחיפוש אחר פסקי דין בנושאי צוואות וירושות יגלה לך די והותר מקרים לא נעימים, ולעתים מכאיבים של סכסוכים משפחתיים סביב עזבונות שלא הוסדרו באופן טוב.
  קח בחשבון הדברים - שלעתים האדם שצריך להכין את הצוואה, נתקל בקושי נפשי גדול לשבת ולהכין את הצוואה המבוקשת על ידך - שכן, הכנת צוואה כשלעצמה, בוודאי אם מעוניינים לערוך צוואה שאכן נותנת פתרון לסכסוכים עתידיים - היא פעולה נפשית קשה שמחייבת התמודדות ישירה עם עובדת פטירתו של אותו מוריש, עם הסכסוכים שעשויים להתעורר אחרי לכתו והדברים אינם פשוטים.
  במישור הזה שווה אולי כן לערב גורם שלישי שיכול להיות מהתחום הטיפולי או מתחום הגישור.
  בהצלחה.
  חיים מן, עו"ד ומגשר משפחה
  02-6246777

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן שדה

מנהל הפורום: עו"ד ערן שדה

חבר לשכת עורכי הדין בישראל, בעל תואר ראשון L.L.B במשפטים, אוניברסיטת חיפה. מגשר בהכשרת לשכת עורכי
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד אוה וייס

מנהל הפורום: עו"ד אוה וייס

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני ביחסים בינ"ל מאוניברסיטת חיפה. התמחתה במשרד עורכ
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.