מחלוקת על חלוקת רכוש - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
 • דורון

  נשלח ע"ידורון 11:50, 10 בדצמבר 2014

  במסגרת הסכם גירושין שכרגע נראה לא בר ביצוע בצורה קלה אין הסכמה על חלוקת הרכוש יש לי רכוש וכסף שבמשך יותר מ-40 שנה עבדתי קשה עבורו ואותו אני רוצה להעביר לטובת ילדיי אישתי רוצה את חצי הרכוש שלא יישאר ממנו הרבה בגלל צורת החיים הפזרנית שלה היא חושבת רק על עצמה ואני רוצה להבטיח לילדיי עתיד נוח יותר האם יש על מה להילחם בבית משפט או שבכל מקרה יפסקו שמגיע לה חצי מהרכוש שאגב הייתי היחיד שפרנס במשך כל חיי הנישואין שלנו

  השב
 • 12:36, 10 בדצמבר 2014

  דורון שלום,
  אני מבין ממך שלך ולאשתך ילדים משותפים ואתם התגרשתם או שאתם עומדים להתגרש.
  אני מבין שהגעתם ביניכם להסכם גירושין ושעד כה הצלחתם לנהל את ההליך ביניהם להתגרש ללא בית משפט ותוך שמירה על מסגרת של דיון ומו"מ - ועל כך אני רוצה לברך את שניכם.
  אם עקבת אחרי הפורום הזה אתה כבר יודע שאמונתי היא שעבור זוגות שהביאו ילדים משותפים לעולם, גירושין ללא תביעות בהליך של גישור הם חובה (מעבר לכך שזה הפתרון שיביא קרוב לוודאי את הפתרון המיטבי גם במישור הענייני).
  לשאלתך - (וזה לא ייעוץ משפטי שכן, המידע שהבאת בפניי כללי מדי לכך) ההלכה העקרונית קובעת חזקה שחצי מהרכוש שנצבר במהלך החיים המשותפים שלך ושל זוגתך - שייך לזוגתך וחצי לך. (גם אם היית המפרנס העיקרי או היחידי במהלך השנים האלה).
  אין להערכתי בסיס משפטי שיביא לכך שבית משפט יחייב את אשתך להקצות את הכספים האלה לטובת הילדים תוך שלילת החופש שלה לנהוג ברכוש ובכספים שלה לפי שיקול דעתה.
  אני סבור שבהליך נכון של גישור - בו יתבררו המטרות המשותפות שלכם שכוללות (אני מניח ומקווה) את טובת הילדים, השמירה עליהם והבטחת עתידם - יהיה הליך עם סיכוי טוב יותר להגיע להסכמות ברוח הדברים שכתבת - הסכמות שיוכלו לקבל תוקף של פסק דין בסופו של דבר.
  את ההליך אני ממליץ לבצע עם מגשר משפחה מוסמך ומנוסה שיוכל לסייע לכם במהלך הזה של ניהול המו"מ ביניכם ברוח טובה ובמציאת הפתרון המיטבי עבור שניכם.
  בהצלחה
  חיים מן, עו"ד מגשר משפחה
  02-6246777

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן שדה

מנהל הפורום: עו"ד ערן שדה

חבר לשכת עורכי הדין בישראל, בעל תואר ראשון L.L.B במשפטים, אוניברסיטת חיפה. מגשר בהכשרת לשכת עורכי
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד אוה וייס

מנהל הפורום: עו"ד אוה וייס

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני ביחסים בינ"ל מאוניברסיטת חיפה. התמחתה במשרד עורכ
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.