גישור בין האחים במשפחה - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
 • לילי

  נשלח ע"ילילי 13:42, 28 בפברואר 2015

  שלום לך טז ככה אנחנ7 ארבעה אחים שני אחים מאוד שתלטנים כל הבלאגן התחיל שאימי חלתה ואבי תלוי יותר באחיי ובנו לצערי נוצר מצב של מחנות , המחנה שלי ושל אחותי ומחנה הבנים בעבר קיימנו שיחות בין האחים למרות שהשיחות לא היו שיוויוניות הם שמעו אותנו אך בסופו של דבר כמובן הם אומרים את המילה האחרונה ותמיד הצדק איתם , הוריי נעזרים בפילפינית 24 שעות ביממה , אחותי היתה עושה בבית אמא הכל , וכל מה שהיא רצתה הוא לבשל לאמא את האוכל שהיא אוהבת אחיי אסרו עליה את זה ואף אחי מספר פעמים זרק לה את האוכל והבתנהג בתוקפות לצערי אחי השני לא אמר לו כלום ואף אבא שלי שהיה נוכח במקום פעם אחת שזה קרה לא אמר לו דבר , אבל אילנו ההוא מדבר בצורה מאוד לא יפה , אני מבינה שמאוד קשה לכולם מבחינה נפשית אבל לא נראה לי שאני ואחותי השעיר לעזאזל ,לפני מספר ימים אחותי ואני היינו אצל מגשר עורך דין , שהציע לעשות הסכם בין האחים , אחיי יבואו לפגישה הזאת והנקודות העיקריות שיעלו שם הם התנהלות בבית התנהלות בחשבון הבנק של אמא { שני אחיי ואני קיבלנו ייפוי כח על חשבונה של אמא } והתנהלות עם נכסים , אשמח לקבל ממך עוד נקודות שניתן להתייחס אלהם ואיך מבטיחים כי הסכם כזה יכובד ע"י כל האחים , ומה כוחו של הסכם זה תודה ולהתראות

  השב
 • 21:56, 28 בפברואר 2015

  שלום לילי, ראשית ברכות על שפניתם לגישור, אני בטוחה שאמא ואבא היו רוצים קודם כל שתהיה רגיעה והבנה בין האחים לאחיות. חשוב מאוד יהיה לאשר את ההסכם בבית המשפט לענייני משפחה שיקבל תוקף של פסק דין, כמו כן, חשוב לקבוע מנגנון להתנהלות בכספים ובהוצאות ההורים, בנוסף להזכיר לכולם מה אסור לעשות ושיש לכבד אחד את השני ובמקרה של מחלוקת לפנות לגישור אצל מגשר מוסכם שתציינו את שמו בהסכם.
  בהצלחה

  תגובה
 • 22:24, 28 בפברואר 2015

  מה כדאי שירשם בחוזה ?
  תודה

  תגובה
 • 20:34, 1 במרץ 2015

  למען הסדר הטוב אין רשימה של דברים, חשוב שההסכם יערך ע"י עו"ד מוסמך מתחום דיני המשפחה אשר יבין היטב את מטרת ההסכם ויבנה לכל צד חובות והגנות.

  תגובה
 • 07:48, 18 באפריל 2015

  מערכת היחסים בין האחים נהיית מכוערת מיום ליום עם אחד האחים אני לא מדברת כרלל כבר שנים ועם אח אחד עד עתה דיברנו אל קיים מצידו שתלטנות אפילו בבחירת המגשר שהוא מכיר הרבה שנים כך שאני לא יודעת עד כמה המגשר יהיה גם לטובתנו שלי ושל אחותי למרות ששוחחנו איתו הוא נשמע דיי נחמד אני לא רוצה שהגישור יתקע , השבוע היינו צריכים להיפגש אצל העורך דין ואחי מעכב זאת , לכן ביקשתי מהעורך דין שיפנה אליו , מקווה שהוא יפנה בקיצור מערכת היחסים כאן ממש לא טובה ואני מפחדת שאנ בסופו של דב5ר לא אדבר עם האח השני שעזר לי כל החיים בקשר לכל מיני דברים
  אשמח לתשובה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן שדה

מנהל הפורום: עו"ד ערן שדה

חבר לשכת עורכי הדין בישראל, בעל תואר ראשון L.L.B במשפטים, אוניברסיטת חיפה. מגשר בהכשרת לשכת עורכי
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד אוה וייס

מנהל הפורום: עו"ד אוה וייס

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני ביחסים בינ"ל מאוניברסיטת חיפה. התמחתה במשרד עורכ
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.