הצד השני לא מוכן לזוז מעמדתו בהליך גישור גירושין. מה עושים? - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
 • רונן

  נשלח ע"ירונן 21:48, 25 בינואר 2016

  שלום נדב בעלי ואני נמצאים בהליך גישור לגירושין והגענו למבוי סתום. הוא רוצה שאוותר על מזונות אחרי גיל 18 ואני לא מוכנה. בנוסף הוא דורש שאוותר על חלקי בבית תמורת סכום שנראה לי מגוחך. הסברתי לו שההצעה שלו לא מתקבלת כי אני אקרוס. הוא עקשן ולא מתחשב בצרכים שלי ושל הילדים. מה עושים? אני אובדת עצות?

  השב
 • מנהל הפורום:נדב נישרי, מגשר

  נדב נישרי, מגשר,מנהל הפורום

  15:25, 26 בינואר 2016

  שלום רב

  נראה שההסתכלות שלכם כרגע על המצב, גורמת לכם לתקיעות מחשבתית. על כן אני מציע לנסות להתסכל על הבעיה מזווית אחרת. נסו שלא לחפש פתרון הכולל ויתור של אחד הצדדים. מבחינת המזונות אני ממליץ לגבש תקציב ריאלי למחייה בכל אחד מהבתים. התקציב צריך לכלול התחייסות להוצאות הילדים ולהוצאות האישיות שלכם. אין צורך לפרט מהן ההוצאות האישיות והאינטימיות שלכם אך חשוב לייצר הבנה מהם המספרים הנדרשים לכם.
  לגבי הבית ניתן לשאול לאיזה צורך זקוק כל אחד מכם לכסף? האם הצורך הוא מיידי או שניתו לדחייה? לאחר שתגדירו לעצמכם לאיזה צורך אתם זקוקים לכסף, תוכלו לייצר פתרונות יצירתיים יותר לבעיה.
  חשוב שתעשו ככל שתוכלו על מנת ולתת לעצמכם מענה לשאלות המטרידות אתכם באופן אישי לפני הגישור. זכרו שפתרון הכולל סכום כסף שאינו מתיישב עם הצורך האמיתי שלכם, עלול לגרום בעתיד למאבקים נוספים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן שדה

מנהל הפורום: עו"ד ערן שדה

חבר לשכת עורכי הדין בישראל, בעל תואר ראשון L.L.B במשפטים, אוניברסיטת חיפה. מגשר בהכשרת לשכת עורכי
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד אוה וייס

מנהל הפורום: עו"ד אוה וייס

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני ביחסים בינ"ל מאוניברסיטת חיפה. התמחתה במשרד עורכ
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.