מה התוקף של הליך גישור בגירושין? - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
 • הילה

  נשלח ע"יהילה 09:12, 2 במרץ 2016

  שאלה למנהל הפורום הנכבד - בעלי ואני היינו בטיפול זוגי שלא צלח, כרגע בהתחלת הליך גישור, בעלי לא כל כך משתף פעולה. האם יש משמעות כלשהיא להליך בין אם יצליח ובין אם לא, לגבי המשך הדרך במידה ואחליט להתגרש?

  השב
 • מנהל הפורום:נדב נישרי, מגשר

  נדב נישרי, מגשר,מנהל הפורום

  11:32, 9 במרץ 2016

  שלום הילה

  להצלחת הליך הגישור שלכם יש משמעות גדולה ביותר להמשך הדרך שלכם.
  ראשית במידה והגישור לא יצלח אתם עלולים להיגרר למלחמות משפטיות שימשכו שנים רבות בבתי המשפט ויעלו לכם ממון רב. שנית במידה והגישור לא יצלח יהיה לכם קושי רב להמשיך ולהתנהל בתאום ובשיתוף פעולה בכל הקשור לגידול הילדים בעתיד.
  הסיבה שבעלך לא משתף פעולה היא ככל הנראה חוסר בשלות שלו להתמודד עם משמעות הגירושין. על מנת ולעזור לבעלך להתמודד עם המשמעות ועל מנת לעזור לך לסיים את ההליך במהירות האפשרית ובמינימום קושי, אני ממליץ לפנות למגשר אשר יודע לתת מענה להיבטים הרגשיים של בעלך או שבעלך יפנה ליועץ מהתחום הטיפולי שיעזור לו להתמודד עם הקושי. חשוב להבין שכאשר אחד מבני הזוג אינו רוצה להתגרש באותה מידה כמו האחר, לא יהיה ניתן להתקדם עד אשר תהיה הלימה בין הרצונות או לכל הפחות השלמה של הצד השני עם סופיות הנישואין. צד שלא מקבל מענה לצורך הרגשי עלול להפוך בנקל לאויב רע ומר שיעשה הכל על מנת ולפגוע בצד שיוזם את הגירושין. מומלץ בחום רב למנוע מצב זה.
  נדב נישרי, מגשר מומחה בגירושין
  www.nadavnishri.co.il

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן שדה

מנהל הפורום: עו"ד ערן שדה

חבר לשכת עורכי הדין בישראל, בעל תואר ראשון L.L.B במשפטים, אוניברסיטת חיפה. מגשר בהכשרת לשכת עורכי
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד אוה וייס

מנהל הפורום: עו"ד אוה וייס

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני ביחסים בינ"ל מאוניברסיטת חיפה. התמחתה במשרד עורכ
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.