סעיף העוסק במעבר דירה - פורום גישור וישוב סכסוכים

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 12:24, 9 במרץ 2016

  שלום אני בהליכי גירושין עם ילד בן 3. גרים בכפר סבא. בעלי עזב את הבית ועבר לתל אביב (שם גם עובד). כעת מחפשת דירות באזור המרכז והשרון. אני יודעת שבאופן עקרוני בית משפט מתערב ומונע מעבר דירה במרחקים גדולים וכשטובת הילדים מול עיניהם, אך עדיין לא שקטה וחוששת שבעלי יתרפד את המעבר שלי לעיר מסוימת אם לא ייראה בעיניו המרחק מעיר מגוריו? מה כדאי לי לבקש שעו"ד-מגשר שלנו ירשום בהסכם הגירושין כדי למנוע זאת? שוב אציין כי אין בכוונתי לעבור לצפון/דרום, אלא להשאר באזור השרון או לעבור למרכז. האם כדאי לציין משהו בסגנון 'האם רשאית לעבור דירה בטווח של עד 60 ק"מ' או משהו כללי יותר? תודה רבה טל

  השב
 • מנהל הפורום:נדב נישרי, מגשר

  נדב נישרי, מגשר,מנהל הפורום

  12:37, 9 במרץ 2016

  שלום טל

  השאלה המהותית לטעמי היא האם מעבר מגורים יכול להשפיע על זמני ההורות של ההורה האחר והאם הדבר יגרור שינוי במוסדות הלימוד של הילדים. במידה ומעבר הדירה יגרור צורך לשנות מוסד לימודים, האם הדבר יעשה בתאום ובהסכמה או שמא ניתנת לאחד ההורים זכות וטו או החלטה בלעדית?
  ככל שלא יהיו שינויים בזמני ההורות ו/או בהיבטים חינוכיים הקשורים לילדים, יהיה ניתן לכתוב שמותר לשנות מקום מגורים במידה והדבר אינו פוגע בזמני ההורות של ההורה האחר ואינו מאלץ אותו לקבל החלטות הקשורות לילדים שאינן מקובלות עליו (בכפוף לשאלה מי מקבל החלטות חינוכיות כמובן).
  במידה ומעבר המגורים יפגע בזמני ההורות של ההורה האחר, הרי שגם ההורה שעבר מקום מגורים וגם ילדיהם ייפגעו. לדעתי זהו הדבר החשוב ביותר למנוע.
  לסיכום קביעת המרחק המותר לשינוי מקום המגורים צריך להיות פועל יוצא של זמני ההורות וצרכי הילדים.

  במידה ויהיו לכם חילוקי דעות בנושא אני מציע לפנות לפסיכולוג או לעובד סוציאלי המתמחים בילדים על מנת ויתנו לכם את זווית הראייה של טובת הילד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ערן שדה

מנהל הפורום: עו"ד ערן שדה

חבר לשכת עורכי הדין בישראל, בעל תואר ראשון L.L.B במשפטים, אוניברסיטת חיפה. מגשר בהכשרת לשכת עורכי
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד אוה וייס

מנהל הפורום: עו"ד אוה וייס

בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת חיפה ותואר שני ביחסים בינ"ל מאוניברסיטת חיפה. התמחתה במשרד עורכ
למידע נוסף

077-6670452 חיוג
הודעה

נקלעתם לסכסוך? בכוונתכם להגיש תביעה משפטית? הוגשה נגדכם תביעה? בית המשפט הפנה אתכם לגישור? בין אם אתם גוף עיסקי, עורכי דין או אנשים פרטיים, פורום גישור וישוב סכסוכים העוסק בדרכים החלופיות לפתרון סכסוכים, יתן לכם תשובות באילו מקרים הליך גישור מתאים? האם כדאי לפתור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט? באיזה שלב כדאי לפנות לגישור? איך בוחרים מגשר? אילו כללים חלים על הליך הגישור? אתם מוזמנים להעלות שאלות וסוגיות המעסיקות אתכם.
חשוב לדעת כי התשובות בפורום אינן מהוות יעוץ משפטי חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם עורך דין.