חידוש גרין-קארד - פורום ויזה לארה"ב ואזרחות אמריקאית

שאלה חדשה
 • עירית

  נשלח ע"יעירית 14:37, 2 ביוני 2015

  שלום רב, לפני כשנה וחצי, בעת שהות בארה"ב קיבלתי גרין קארד זמני לשנתיים (בעקבות נישואים לאזרח אמריקאי). במאי 2014 חזרנו לארץ, ומאז לא נכנסתי לארה"ב (כשנה וחודש). שמעתי שכבעלת גרין קארד שלא נכחה בארה"ב במהלך שנה שלמה, הגרין קארד מתבטל אוטומטית. האם שמועה זו נכונה, או שעדיין יש סיכוי שהגרין קארד שלי תקף? בעוד חמישה חודשים עלי להגיש בקשה לקבלת גרין קארד קבוע, האם יש טעם להגיש את הבקשה או שהתושבות שלי כבר התבטלה אוטומטית? אודה מאוד על תשובתך. בברכה, עירית.

  השב
 • מנהל הפורום:removed

  יהושע פקס, עורך דין,מנהל הפורום

  10:33, 5 ביוני 2015

  שלום עירית,

  אכן, מי שמחזיק בגרין קארד, אולם שוהה מחוץ לארה"ב למעלה משנה (ללא קבלת אישור מראש לעזיבת ארה"ב) נחשב כמי ש"נטש את התושבות". ניתן לפנות אל שגרירות ארה"ב בישראל בבקשה לתושב חוזר, אבל צריך סיבה טובה מאוד לשהייה מחוץ לארצות הברית. אפשר גם לנסות לחזור לארה"ב באמצעות הגרין קארד הקיים, אבל מדובר בסיכון שלא כדאי לקחת. האופציה הבטוחה היא להתחיל את התהליך מחדש, אבל אם אתם בישראל, אז תצטרכו להוכיח שאתם באמת מתכוונים לעבור לארה"ב. את מוזמנת ליצור קשר עמנו, על מנת לקבוע פגישת ייעוץ לגבי האפשרויות השונות.

  בברכה ושבת שלום,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אלכס ברוש

מנהל הפורום: עו"ד אלכס ברוש

בוגר תואר ראשון במשפטים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. עו”ד ברוש מתמחה בהגירה לארה"ב, אזרחות אמריקאית, גר
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

ישראלים רבים מעוניינים לנסוע לארה"ב לטיול, לצרכי עבודה או הגירה. כל אזרח ישראלי זקוק לוויזה על מנת שיוכל להיכנס לשטחי ארה"ב. הפורום מיועד לכל מי שמתעניין לגבי ארה"ב, נתקל בקשיים עם הבירוקרטיה האמריקאית או שקיבל סירוב בקבלת ויזה או אזרחות אמריקאית וכו'. זה המקום לשאול את כל השאלות בתחום.