האם יש להראות לפני מעמד הקניה את הסכום במלואו? - פורום נדל"ן מניב בגרמניה

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 11:41, 6 בדצמבר 2012

  האם אני צריך להראות לפני מעמד הקניה שיש לי את כל הסכום במלואו? איך אני מעביר את הכסף למוכר?

  השב
 • 12:46, 6 בדצמבר 2012

  שי שלום
  בוודאי שאתה לא חייב. המוכר או המתווך דורשים זאת ממך כדי להיות משוכנעים שאתה מסוגל לרכוש את הנכס.
  בעסקאות גדולות מבקש המוכר בגרמניה לעיתים הוכחת יכולת של הקונה. זה לא אומר שהמשמעות היא שהקונה יציג חשבון בנק שלו.   אפשר להציג למשל מכתב מעורכי הדין של הקונה, המפרט איזה נכסים נרכשו.
  העברת כספים: בעסקאות אותן אני מנהל מטעם הקונה בישראל מול מוכר גרמני, לא מעביר הקונה אף לא אירו אחד בטרם ראיתי שנרשמה לזכותו הערת אזהרה והתקבלו כל המסמכים מהרשויות בגרמניה לרישום זכויות הבעלות.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

ניתן לאפיין רכישת נדל"ן מניב בגרמניה ע"י ישראלים ב-2 איפיונים: הראשון, רכישה ע"י אנשי נדל"ן או ע"י חברות גדולות של נכסים מסחריים מניבי תשואה בכל רחבי גרמניה. האיפיון השני הוא רכישת דירה או דירות בודדות, בעיקר בברלין, לייפציג ודרזדן ע"י מי שעיסוקם העיקרי אינו בהכרח בתחום הנדל"ן.
המשותף לשני סוגי משקיעים אלו הוא זיהוי פוטנציאל הכדאיות ברכישת נדל"ן מניב בגרמניה, בין אם מפאת תנאי המימון הנוחים, המחירים הסבירים, התשואות הנאות, איכות השוכר ובין אם מחמת פוטנציאל ההשבחה והמימוש. חברות רבות רכשו אלפי ממ"ר של נכסים מסחריים ואלפי דירות בגרמניה. כמו כן, בעת האחרונה מאות ישראלים רכשו דירות בברלין ובערים נוספות בגרמניה כגון, בלייפציג ובדרזדן.