חוק הדייר המוגן בגרמניה - פורום נדל"ן מניב בגרמניה

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 11:44, 6 באוגוסט 2013

  שלום האם קיים בגרמניה חוק הדייר המוגן כמו שיש במדינות אחרות? אם אכן, מה החוק הזה אומר על דיירים שגרים בדירה יותר מ-6 שנים?

  השב
 • 17:10, 6 באוגוסט 2013

  עקרונית, החוק הגרמני קובע, כי הסכם שכירות באשר לדירת מגורים, לא יהיה מוגבל בזמן. שוכר יכול להתגורר בדירה ללא הגבלת זמן. לפרטים נוספים אתה מופנה לאתר האינטרנט שלנו.
  ד"ר יובל חן, עו"ד

  תגובה
 • 18:50, 7 באוגוסט 2013

  שלום.

  רציתי לשאול מה קורה כאשר אדם עשה עסקה וקנה נכס בתום לב. והנכס הועבר בירושה . בסופו של יום התברר שמי שמכר היה נוכל שזייף תעודת זהות ואמר שהנכס הוא שלו.

  לפי מה שהבנתי למרות שהוא רוכש תם לב הוא הפסיד את הדירה. ככה הבנתי מסעיף 73 לחוק הירושה. זה נכון?! כי צו הירושה לא בתוקף הייתה נוכלות של מישהו בנוגע לדירה. הוא זייף תעודת זהות ואמר שזוהי שלו.

  לתשובתך אודה

  תגובה
 • 10:19, 8 באוגוסט 2013

  שאלתך אינה מתחום הדין הגרמני.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

ניתן לאפיין רכישת נדל"ן מניב בגרמניה ע"י ישראלים ב-2 איפיונים: הראשון, רכישה ע"י אנשי נדל"ן או ע"י חברות גדולות של נכסים מסחריים מניבי תשואה בכל רחבי גרמניה. האיפיון השני הוא רכישת דירה או דירות בודדות, בעיקר בברלין, לייפציג ודרזדן ע"י מי שעיסוקם העיקרי אינו בהכרח בתחום הנדל"ן.
המשותף לשני סוגי משקיעים אלו הוא זיהוי פוטנציאל הכדאיות ברכישת נדל"ן מניב בגרמניה, בין אם מפאת תנאי המימון הנוחים, המחירים הסבירים, התשואות הנאות, איכות השוכר ובין אם מחמת פוטנציאל ההשבחה והמימוש. חברות רבות רכשו אלפי ממ"ר של נכסים מסחריים ואלפי דירות בגרמניה. כמו כן, בעת האחרונה מאות ישראלים רכשו דירות בברלין ובערים נוספות בגרמניה כגון, בלייפציג ובדרזדן.