מס רכישה נוסף על רכישת דירה בגרמניה - פורום נדל"ן מניב בגרמניה

שאלה חדשה
 • שירן

  נשלח ע"ישירן 22:37, 29 בספטמבר 2013

  רכישת דירה בגרמניה אני מעוניינת לרכוש נכס קטן בערך בשווי 50000יורו בגרמניה . ברשותי2 דירות בישראל. האם אני צריכה לשלם מס רכישה נוסף במקרה וארכוש את הדירה בגרמניה לישראל אני יודעת שאני צריכה לשלם לגרמנים על הרכישה 5 אחוז האם גם לישראל?מה ההשלכות המס במקרה וארכוש דירה בגרמניה שיחולו עלי?

  השב
 • 08:33, 1 באוקטובר 2013

  אין קשר לחובת תשלום מס רכישה בשיעור של 5% (או 3.5%-תלוי היכן הנכס בגרמניה) על כל עסקה של רכישת נדל"ן בגרמניה לבין מספר הדירות שיש לך בגרמניה או במקום אחר בעולם, לרבות בישראל.
  מס הרכישה בגרמניה הוא קבוע בין אם יש לך נדל"ן בישראל ו/או בגרמניה

  תגובה
 • 14:44, 23 באוקטובר 2013

  3.5 אחוז מערך הדירה.אבל למה לך דירה בגרמניה חבל על הכסף

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

ניתן לאפיין רכישת נדל"ן מניב בגרמניה ע"י ישראלים ב-2 איפיונים: הראשון, רכישה ע"י אנשי נדל"ן או ע"י חברות גדולות של נכסים מסחריים מניבי תשואה בכל רחבי גרמניה. האיפיון השני הוא רכישת דירה או דירות בודדות, בעיקר בברלין, לייפציג ודרזדן ע"י מי שעיסוקם העיקרי אינו בהכרח בתחום הנדל"ן.
המשותף לשני סוגי משקיעים אלו הוא זיהוי פוטנציאל הכדאיות ברכישת נדל"ן מניב בגרמניה, בין אם מפאת תנאי המימון הנוחים, המחירים הסבירים, התשואות הנאות, איכות השוכר ובין אם מחמת פוטנציאל ההשבחה והמימוש. חברות רבות רכשו אלפי ממ"ר של נכסים מסחריים ואלפי דירות בגרמניה. כמו כן, בעת האחרונה מאות ישראלים רכשו דירות בברלין ובערים נוספות בגרמניה כגון, בלייפציג ובדרזדן.