קניית דירת השקעה בברלין גרמניה - פורום נדל"ן מניב בגרמניה

שאלה חדשה
 • ניסים

  נשלח ע"יניסים 11:00, 13 בנובמבר 2013

  אני קיבלתי בירושה כסף ומאחר ויש לי דירה בארץ חשבתי להשקיע בקניית דירה בחו"ל. על גרמניה שמעתי על לא מעט שאומרים שכדאי לקנות שם כי מאוד זול בעיקר בברלין ושם אני חושב לקנות דירה. יש לי אזרחות ישראלית בלבד. א. האם רוכש דירה בגרמניה שהוא אינו אזרח גרמני צריך לשלם מיסים בגרמניה כמו ארנונה ומיסים אחרים? ב. האם עו"ד ישראלי משתתף בהתמקחות על עלות דירה?

  השב
 • 10:15, 14 בנובמבר 2013

  התשובה לשאלה הראשונה שלך, היא כן. הארנונה ושאר ההוצאות השוטפות מגולגלות על השוכר. אני מפנה אותך למאמר "רכישת דירה בברלין" באתר האינטרנט שלי.
  התשובה לשאלה השניה תלויה בקונה. ליוויתי ואני מלווה מאות רבות של רוכשיי נדל"ן בגרמניה. חלקם מבקשים ממני את הליווי המשפטי התערבותי במו"מ והשאר מבקשים רק את הליווי המשפטי. כל מקרה לגופו.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

ניתן לאפיין רכישת נדל"ן מניב בגרמניה ע"י ישראלים ב-2 איפיונים: הראשון, רכישה ע"י אנשי נדל"ן או ע"י חברות גדולות של נכסים מסחריים מניבי תשואה בכל רחבי גרמניה. האיפיון השני הוא רכישת דירה או דירות בודדות, בעיקר בברלין, לייפציג ודרזדן ע"י מי שעיסוקם העיקרי אינו בהכרח בתחום הנדל"ן.
המשותף לשני סוגי משקיעים אלו הוא זיהוי פוטנציאל הכדאיות ברכישת נדל"ן מניב בגרמניה, בין אם מפאת תנאי המימון הנוחים, המחירים הסבירים, התשואות הנאות, איכות השוכר ובין אם מחמת פוטנציאל ההשבחה והמימוש. חברות רבות רכשו אלפי ממ"ר של נכסים מסחריים ואלפי דירות בגרמניה. כמו כן, בעת האחרונה מאות ישראלים רכשו דירות בברלין ובערים נוספות בגרמניה כגון, בלייפציג ובדרזדן.