רישום משטרתי ותעודת יושר - פורום מחיקת רישום פלילי

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 21:15, 21 באפריל 2016

  חבר שלי נכנס לחנות שמוכרת תחתונים וגופיות. הוא התלוצץ עם המוכרת על הסקסיות של תחתונים שהוא קנה. לאחר שהוא יצא מהחנות הוא הוזמן למשטרה בחשד שהטריד מינית את העובדת. הוא עבר חקירה במהלכה נילקחו ממנו טביעות אצבעות וצילמו אותו. הוא הודה והתנצל שדיבר כך. עברה שנה והוא לא שמע כלום מהעניין. כעת הוא מנסה להשיג דרכון זר שדורש הצגת תעודת יושר. הוא חושש שהדבר יהייה רשום בתעודת יושר וכך הוא לא יוכל לקבל דרכון זר. רצויי לציין שאין לו הרשעות או תלונות נגדו מכל סוג שהוא. האם עליו ללכת למשטרה ולבקש את גליון הרישום שלו, ולראות אם זה רשום שם? או שעליו לעשות משהו אחר? רב תודות וכל טוב.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד נדב גרינוולד

  עו"ד נדב גרינוולד,מנהל הפורום

  11:27, 8 במאי 2016

  יוסי שלום.
  לפי תיאור המקרה, מכיוון שחברך לא הורשע בביצוע העבירה בגינה נחקר, ובמידה ואין לו כל הרשעה קודמת בעברו הרי שהרישום הפלילי שלו נקי.
  אולם, במקרה של חברך לא מדובר ב"תעודת יושר" שהוא למעשה העתק מהרישום הפלילי המציג את ההרשעות בבית המשפט. יתכן וחברך התבקש להציג תעודת מרשם פלילי הנשלחת ישירות לשגרירות הזרה בישראל. במקרה ומדובר בתעודה זו הרי שתיק הממתין לבירור דין, שטרם נסגר בעילות הסגירה השונות יופיע בתעודה יחד עם ההרשעות בבית המשפט.
  בכל שאלה נוספת אתה מוזמן לפנות - 0508848606.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נדב גרינוולד

מנהל הפורום: עו"ד נדב גרינוולד

סנגור פלילי וחבר הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין בישראל ובעל היתר לייצג חשודים ונאשמים בפני בתי הדי
למידע נוסף

077-6670423 חיוג
הודעה

הרישום הפלילי הוא אחד מסימני הזהות של כל אזרח במדינה. אזרחים רבים אוחזים ברישום פלילי אשר מונע מהם מקומות עבודה ופרנסה, פוגע בשמם הטוב וביחס החברה אליהם.

במקרים רבים הרישום הפלילי נובע מהרשעות ישנות ו/או תיקים שנסגרו בעילות של חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור. כמו כן, חשודים בפלילים בעבירות מסוג פשע מקבלים כיום הודעה לפי סעיף 06 א' המאפשרת להם לקיים הליך שימוע על מנת לשכנע להימנע מהגשת כתב אישום נגדם.

בכל אלה יעסוק הפורום במטרה לתת מענה בנושאים כה חשובים הנוגעים כמעט לכל אחת ואחד.