רישום משטרתי בגלל תלונה שהגיש הבעל - פורום מחיקת רישום פלילי

שאלה חדשה
 • אני

  נשלח ע"יאני 13:52, 24 בינואר 2013

  שלום רב ! לפני כשש וחצי שנים בעלי התלונן שנשרט על יידי ושדחפתי אותו. זומנתי לחקירה שבה אמרתי שהייתי כעוסה ואולי דחפתי אותו ולא שמתי לב לכך! נשלח לי מכתב שהתיק נסגר מחוסר עניין לציבור. כיום אני מועמדת לעבודה במשרד ממשלתי האם הם יכולים לראות זאת והדבר יפגע בקבלתי לעבודה? מה אפשר לעשות כדי למחוק הרישום הנ״ל. עברו מאז כשש וחצי שנים או שבע בערך אני צריכה לברר. אודה לתשובתכם בהקדם

  השב
 • 21:22, 24 בינואר 2013

  תודה על פנייתך, בעיקרון הדבר לא אמור לפגוע בקבלתך לעבודה הואיל והתיק נסגר, למרות שבפועל הוא ניתן לצפייה במאגרי המשטרה למורשים (מוסדות בטחוניים וכיוב'). ניתן לטפל בנושא על פי חוק המרשם הפלילי דרך פנייה מסודרת למשטרה למחיקת הרישום באופן מוחלט. בנסיבות אותן תיארת יש סבירות שניתן יהיה למחוק את התיק לגמרי. נשמח לעזור.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נדב גרינוולד

מנהל הפורום: עו"ד נדב גרינוולד

סנגור פלילי וחבר הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין בישראל ובעל היתר לייצג חשודים ונאשמים בפני בתי הדי
למידע נוסף

077-6670423 חיוג
הודעה

הרישום הפלילי הוא אחד מסימני הזהות של כל אזרח במדינה. אזרחים רבים אוחזים ברישום פלילי אשר מונע מהם מקומות עבודה ופרנסה, פוגע בשמם הטוב וביחס החברה אליהם.

במקרים רבים הרישום הפלילי נובע מהרשעות ישנות ו/או תיקים שנסגרו בעילות של חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור. כמו כן, חשודים בפלילים בעבירות מסוג פשע מקבלים כיום הודעה לפי סעיף 06 א' המאפשרת להם לקיים הליך שימוע על מנת לשכנע להימנע מהגשת כתב אישום נגדם.

בכל אלה יעסוק הפורום במטרה לתת מענה בנושאים כה חשובים הנוגעים כמעט לכל אחת ואחד.