גיא פלנטר - עו"ד פלילי

077-9971226 חיוג

מגדל משה אביב, קומה 27, רח' ז'בוטינסקי 7, רמת גן

  • שנות ניסיון (17)
  • עברית

התמחויות המשרד

חדשות המשרד – מבזקים

הודתה בתקיפת בן זוגה עם מספריים, אך כתב האישום בוטל

כנגד צעירה נורמטיבית, ללא הסתבכויות קודמות עם החוק, הוגש כתב אישום לבימ"ש השלום קריית גת, המייחס לה, בשני מקרים שונים, תקיפה של בן זוגה. על פי הנטען בכתב האישום, בהזדמנות אחת תקפה הצעירה את בן זוגה בכך שאחזה במספריים והכתה באמצעותם את כף ידו ואילו בהזדמנות אחרת, כך נטען בכתב האישום, תקפה את בן זוגה בכך שתפסה בערפו בשתי ידיה. עו"ד גיא פלנטר בא בדברים עם משטרת ישראל, אשר הסכימה לחזרה מכתב האישום.

מלצרית טענה שהותקפה מינית ע"י אחד מבעלי המסעדה, ודרשה למעלה מחצי מליון ש"ח

מלצרית התלוננה במשטרה כי הותקפה מינית על ידי אחד מבעלי המסעדה, (המיוצג על ידי משרד עו"ד גיא פלנטר). עוד לפני שנחקר המסעדן במשטרה, דרשה המלצרית באמצעות עורכת דין למעלה מחצי מליון ש"ח.

לדברי עו"ד גיא פלנטר, מדובר בתלונה כוזבת ובניסיון ציני להשתמש בחוק למניעת הטרדה מינית ובמשטרת ישראל למטרות זרות. "מרשי מכחיש בתוקף כי תקף או הטריד מינית, בדרך כלשהי, את המתלוננת", אומר עו"ד פלנטר.

פלילי: בוטל כתב אישום נגד סטודנטית

עו"ד גיא פלנטר הצליח לגרום לביטול כתב אישום כנגד סטודנטית, אשר הואשמה בהזנחת שמירה על כלי ירייה. התיק נסגר בחוסר אשמה.

כלב מסוכן מסוג פיטבול תקף שכנה וגרם לה לחבלות קשות. למרות זאת - האישום הפלילי בוטל

כלב הפיטבול התנפל על השכנה ועל כלבה ותלש לה אצבע, אך בעליו נוקה מאחריות פלילית לתקיפה. עו"ד גיא פלנטר, סניגורו של הנאשם, הסביר כי מה שקובע הוא מבחן הצפיות - מבחן משפטי בו שואלים אם אדם סביר וזהיר מהישוב היה יכול לצפות שאירוע כזה יקרה. במקרה הנדון, התשובה שלילית.

בוטל כתב אישום כנגד סטודנטית אשר הואשמה בהזנחת שמירה על כלי יריה. התיק נסגר בחוסר אשמה

סטודנטית אשר שירתה בעברה שירות קרבי צה"ל, יצאה מבית חברתה כאשר היא נושאת את נשקה האישי (אקדח מסוג ברטה), אולם האקדח נפל ואבד. במעשיה, כך נטען בכתב האישום, החזיקה כלי יריה ללא נקיטת אמצעי זהירות סבירים. עו"ד גיא פלנטר הצליח להוביל לביטול כתב האישום ולסגירת התיק בעילה של חוסר אשמה.

חשד לגרימת מוות ברשלנות בתאונת עבודה - התיק הפלילי נגד מנהל הפרויקט נסגר

אסון קריסת אנטנת משטרת כפר סבא, אשר ארע ביולי 2010 - לאחר שמנהל הפרויקט נחקר 9 פעמים בחשד לגרימת מוות ברשלנות, ולאחר שחלפו כמעט 5 שנים מתאונת עבודה קטלנית זו, הפרקליטות הורתה על סגירת התיק הפלילי כנגדו בשל היעדר ראיות מספיקות. עו"ד גיא פלנטר ייצג את החשוד.

בוטלה הרשעה פלילית של איש טלוויזיה שסחר בסמים במשך כשנה

בית המשפט הורה על ביטול הרשעתו הפלילית של איש טלוויזיה, אשר הודה כי במהלך תקופה של כשנה סחר בסמים.
עו"ד גיא פלנטר הצליח להביא לביטול הרשעתו של הנאשם, ולכך שיחתום על התחייבות להימנע מעבירה. כן הוטל על הנאשם לרצות עונש שיקומי - שירות לתועלת הציבור (של"צ), באופן המאפשר לו להמשיך בכל עיסוקיו.

 

הסכם פרישה משירות המדינה ללא העמדה לדין

בטיוטת כתב התובענה במסגרת הליך שימוע נטען, כי במשך תקופה של כשנתיים נהגה עובדת המדינה, מנהלת בכירה בתחום החקירות והאכיפה, לדווח דיווחים כוזבים בדו"ח הנוכחות, בתדירות של כ- 4 פעמים בחודש, באשר ליציאות בתפקיד מחוץ למשרד.  

עו"ד גיא פלנטר יצג את עובדת המדינה, ובמסגרת השימוע סוכם שהעובדת תפרוש, מבלי שתעמוד לדין.

 

 

זיכוי מעבירת מין - מעשה מגונה בפומבי

בית משפט השלום בפתח-תקווה זיכה לאחרונה נאשם, שהאושם בעבירה של מעשה מגונה בפומבי.
כבוד סגן הנשיאה, השופט חגי טרסי קבל את טענות ההגנה, ובין היתר, את הטענה כי בזמן אמת, בסמוך לאחר האירוע, מסרה המתלוננת גרסאות עובדתיות סותרות, וכי גרסתה של המתלוננת הושפעה משיחות רבות שערכה בנושא ותהליך מחשבתי שעברה קודם להגשת תלונתה.

בית המשפט אף דחה את עתירת הפרקליטות להרשיע את הנאשם בעבירה חלופית אחרת.
את הנאשם ייצג עו"ד גיא פלנטר.

 

אושר חידוש רשיון נשק בעקבות ערר שהוגש

אדם שהחזיק במשך 30 שנה כלי נשק ברשיון, לא חדש אותו בזמן, וכתוצאה מכך הוא נאלץ להפקיד את אקדחו במשטרה.
משרד עו"ד גיא פלנטר הגיש ערר, ובעקבותיו אושר לאיש לחדש את הרשיון לכלי הירייה ואקדחו הוחזר לו מהמשטרה.

 

בית הדין למשמעת של עובדי המדינה זיכה עובד מדינה בכיר

בית הדין למשמעת של עובדי המדינה זיכה עובד מדינה בכיר, סגן מנהל אגף באחד ממשרדי הממשלה הרגישים ביותר, מעבירות של זיוף תעודת זהות וגרימת חבלה במזיד לרכבו של עובד מדינה אחר.
באשר לאישום המרכזי, בית הדין קבע כי הנאשם הוכיח את חפותו.

 

בוטל כתב אישום כנגד עובד התעשייה האווירית אשר הואשם בגניבה ממעסיקו

כתב האישום ייחס לעובד התעשייה האווירית עבירה של גניבה בידי עובד.
עו"ד גיא פלנטר, סנגורו של הנאשם, נהל מו"מ עם התביעה המשטרתית, ולאחר שהתביעה השתכנעה כי אין לה סיכוי סביר להרשעה, היא הסכימה לביטול כתב האישום. ב- 12.9.2016 בית המשפט הורה על ביטול כתב האישום, ובכך הסתיימה הפרשה.

 

בוטלה תובענה משמעתית נגד מורה, אשר הוגשה לבית הדין למשמעת של עובדי המדינה

 

במסגרת הליך פלילי, מורה הודתה בעבירה פלילית של תקיפת בן זוג. אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה הגיש נגד המורה תובענה משמעתית לבית הדין למשמעת של עובדי המדינה.
התובענה ייחסה למורה עבירות משמעת - אי קיום המוטל עליה כעובדת מדינה, התנהגות שאינה הולמת את תפקידה כעובדת מדינה והתנהגות שעלולה לפגוע בשמו הטוב ובתדמיתו של שירות המדינה.

משרד עו"ד גיא פלנטר ייצג את המורה, ובעקבות כך, הנציבות חזרה בה מהתובענה, ולבקשת הנציבות, ביה"ד למשמעת בטל את התובענה המשמעתית.

 

פסק דין פלילי תקדימי - ביטול הרשעה בריבוי מקרים של סחר בסמים

ב-1.7.2015 ניתן פסק דין תקדימי בבית משפט השלום בת"א, במסגרתו בטל בית המשפט הרשעת נאשם שהודה בכ- 10 מקרים של סחר בסם מסוכן מסוג חשיש, כל פעם מספר 'אצבעות' בסכומים של 300 ש"ח ואף במקרה בודד בעסקה של 1000 ₪, וכל זאת במסגרת מכירה ל- 4 אנשים שונים בפרק זמן של שנה.

יצוין, כי ישנם מקרים בודדים בפסיקה בהם בתי המשפט השונים ביטלו הרשעה בעבירה של סחר בסמים. (ת"פ 9050-04-13 מדינת ישראל נ' אמיר בבית המשפט השלום בתל אביב-יפו (כב' השופט שמאי בקר).)

ביהמ"ש בטל הרשעה של איש תקשורת שהורשע בסחר בסמים

לפני כארבע שנים מנהל מחלקה באחד מערוצי הטלוויזיה בישראל, שמכר חשיש לחבריו לעבודה, הורשע בסחר בסמים. באופן נדיר בית המשפט ביטל את הרשעתו.
בימ"ש השלום בת"א (כב' השופט שמאי בקר) נעתר לבקשת עו"ד גיא פלנטר, ובטל את הרשעתו באופן שלא תירשם לחובתו הרשעה בפלילים.

חזרה מהודיה שניתנה בפני שופט במשפט פלילי שעה שהנאשם היה מיוצג ע"י עו"ד

לאחר שהנאשם החליף ייצוג משפטי, בית המשפט התיר לו לחזור בו מהודיה שניתנה בפני שופט, על אף שהנאשם הודה במסגרת הסדר טעון והודאתו ניתנה שעה שהיה מיוצג על ידי עורך דין פלילי.

בית המשפט בטל את הכרעת הדין אשר הרשיעה את הנאשם בעבירות של החזקת סכין למטרה לא כשרה והחזקה של סם מסוג חשיש, והכל כדי לאפשר לנאשם לחזור ולהילחם על חפותו.
עו"ד גיא פלנטר ייצג את הנאשם בבקשה לחזרה מהודיה. יצוין, כי מדובר בהליך חריג.

 

פרשת בוכריס: המתלוננת השנייה דוברת אמת

הפרקליטות הצבאית עדכנה את משרד עו"ד גיא פלנטר, אשר מייצג את המתלוננת השנייה בפרשת תא"ל בוכריס, כי המתלוננת יצאה דוברת אמת בנוגע לתלונתה כנגד תא"ל בוכריס, ומנגד תא"ל בוכריס יצא דובר שקר בבדיקת הפוליגרף אשר נערכה לו.

הסכם עם עד מדינה - מחיקת 6 אישומים ועונש מינורי

בעקבות הסכם עד מדינה, נמחקו 6 אישומים והוטל עונש מינורי על עד מדינה שנתן שוחד לרס"ן וסחר עם הקצין בהיתרי כניסה לישראל.
בגין מתן שוחד לקצין, נגזר על עד המדינה עונש מינורי (89 ימי מאסר שהם כימי מעצרו עד שנחתם עימו הסכם עד המדינה ומאסר על תנאי, ללא קנס).
לבקשת משרד עו"ד גיא פלנטר, קיים צו איסור פרסום האוסר על חשיפת פרטיו של עד המדינה.

 

עורכת דין הורשעה ב- 7 אישומים של גניבה בידי מורשה. עונשה: עבודות שירות, ללא קנס והשבה של מרבית כספי הגניבה

עורכת דין הורשעה לאחרונה בבית משפט השלום בחיפה ב- 7 אישומים של גניבה בידי מורשה, בכך שגנבה בהזדמנויות שונות כספים מלקוחותיה.
עורכת הדין נדונה במסגרת אימוץ הסדר טעון לרכיבי הענישה הבאים:
* 6 חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות.
* פיצוי - השבה של הקרן, ללא ריבית והצמדה, כאשר את מרבית כספי הגניבה תשיב ב- 36 תשלומים אחרי גזר הדין.
* הוטל עיקול על מרצדס אשר בשימושה של עוה"ד. זאת, להבטחת הפיצוי.
* בהסכמה - לא הושת על הנאשמת קנס.
* מאסר על תנאי של 6 חודשים למשך 3 שנים.

את עורכת הדין ייצג עו"ד גיא פלנטר.

 

עבירה של גרם מוות ברשלנות הסתיימה בהסדר טיעון שכלל עבודות שירות

בימ"ש השלום בת"א אמץ הסדר טיעון, וגזר על מנהל עבודה 3 חודשי עבודות שירות, קנס, פיצוי ומאסר מותנה בגין עבירה של גרם מוות ברשלנות (תאונת עבודה).
את הנאשם ייצג עו"ד גיא פלנטר.

 

מחיקת אישום של גרם מוות ברשלנות - פרשת קריסת עמוד הכדורסל על הנער

בפרשת קריסת עמוד הכדורסל על הנער, ביחס לנאשם מספר 4, ממונה הבטיחות של עיריית תל אביב, שיוצג על ידי עו"ד גיא פלנטר ועו"ד רעות רחמן ממשרדו, במסגרת הסדר טיעון, נמחק האישום של גרם מוות ברשלנות, והצדדים עתרו במשותף לסיים את ההליך הפלילי ללא הרשעה, בעבירה פחותה, שאין בינה לבין התוצאה הטראגית קשר סיבתי.

אתמול (28.12.2016) ביהמ"ש השלום בת"א (כב' הנשיא אביחי דורון)  קבל את הסדר הטיעון, ומנהל הבטיחות סיים את ההליך ללא הרשעה.

 

עורכת הדין שגנבה מלקוחותיה נדונה לעבודות שירות והשבת הכספים ב- 36 תשלומים

עורכת דין הורשעה ב- 7 אישומים של גניבה בידי מורשה. עורכת הדין נהגה לשלוח יד בכספיהם של לקוחות שפנו אליה לקבלת שירותים משפטיים.
עו"ד גיא פלנטר ייצג את עורכת הדין, והצליח להגיע להסדר טיעון, אשר חלץ אותה ממאסר ממושך, ובמסגרתו נקבע כי היא תשיב את הכספים שגנבה בגובה הקרן בלבד, ב- 36 תשלומים לאחר מתן גזר הדין וללא חיוב בקנס. כן נקבע, כי 6 חודשי מאסר ירוצו בעבודות שירות.

 

הערר התקבל - אושר חידוש רישיון לאקדח

אזרח מן השורה, מתנדב במשמר האזרחי, לא השלים בזמן את הליכי חידוש רישיון האקדח שלו, ומשפקע תוקף רישיונו, נאלץ להפקיד את האקדח בתחנת משטרה.
האיש הגיש שתי בקשות לחידוש הרישיון לכלי הירייה, אך שתיהן סורבו על ידי פקידי המשרד לבטחון הפנים בטענה של אי עמידה בתבחינים שנקבעו.
ערר שהוגש על ידי משרד עורכי דין גיא פלנטר התקבל, ואושר ללקוח לחדש את הרישיון לכלי הירייה.