לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות

פורום דין משמעתי

בפורום זה נעסוק בסוגיות שונות הנוגעות לדין המשמעתי, הן מהזווית של הגשת תלונה משמעתית והן מהזווית של התמודדות עם תלונה או אישום משמעתי (קובלנה / תובענה משמעתית).

הליכים משמעתיים ננקטים בגופים רבים ושונים בישראל. כך למשל, כל העובדים בשירות המדינה והרשויות המקומיות כפופים לדין משמעתי, ואת הדין המשמעתי ניתן למצוא בצבא ובמשטרה, במוסדות האקדמאיים, ובמקצועות שונים המוסדרים בדין כגון: עורכי דין, רופאים, רוקחים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, שמאים, יועצי השקעות ומס, מהנדסים ואדריכלים ועוד.

בכל הגופים הללו נקבעו הסדרים שונים להגשת תלונה משמעתית, לאופן בבירור התלונה, לשאלת השעיית החשוד עד לסיום הבירור המשמעתי, ולאמצעי המשמעת שניתן להטיל על מי שנמצא אשם בעבירת משמעת או בעבירה בניגוד לכללי האתיקה המקצועית של אותו גוף.

הליכים משמעתיים יכולים להינקט במקום הליכים פליליים, לצד הליכים פליליים או בעקבות הליכים פליליים. לא אחת חשוף הנאשם בדין משמעתי לסנקציות חמורות כגון השעיה, פיטורים, הרחקה ופסילה (לפרק זמן קצוב או לצמיתות), התליית רישיון, פגיעה בזכויות פנסיה, הורדה בדרגה, סנקציות כלכליות ופגיעה בשם הטוב.

מכאן החשיבות לקבל ייעוץ וייצוג משפטי בהליכים משמעתיים מעורך דין שעוסק בתחום.

יש להדגיש כי המידע המפורסם בפורום זה לא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו וכי כל הסתמכות על המידע המוצג כאן הינה באחריות הקוראים בלבד.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה