זימון לחקירה ופתיחת תיק - פורום מחיקת רישום פלילי

שאלה חדשה
 • יערית

  נשלח ע"ייערית 12:09, 2 ביוני 2013

  שלום,אני רוצה להתייעץ בשביל חברה... חברתי התחילה לעבוד בגן ילדים לפני חודשיים בערך. יש לעובדות ארוניות להנחת תיקים וציוד, חברתי שמה את תיקה בארונית ובהפסקה ניגשה לקחת משהו מהתיק שלה. כאשר ניגשה לתיק ראתה על תיקה ארנק שלא שייך לה, היא הזיזה אותה והניחה אותו ליד תיקה. מסתבר שלעובדת אחרת, ששייך לה הארנק נגנב כסף. העובדת הגישה תלונה במשטרה וזימנו את חברתי לחקירה ועוד בחורה אחרת. בתהליך החקירה לקחו לחברתי טביעות אצבעות, צילמו אותה ולמעשה פתחו לה תיק פלילי. כמו כן, הוציאו לה צו הרחקה ל 5 ימים מהעבודה. חברתי הרגישה מאוד מושפלת, ולא הבינה מדוע מתייחסים אליה כך,בעיקר שהיא לא קשורה לנושא. שאלתי היא: האם זה חוקי, שבעקבות תלונה, נפתח לה תיק פלילי? נלקחו טביעות אצבעות וצילמו אותה? כמו כן, לגביי צו ההרחקה? דבר זה משפיל ביותר ויכול לגרום לאיבוד מקום העבודה. כמו כן, מה יקרה כאשר לא תימצא אשמה? האם הרישום הפלילי נמחק? לתשובתכם אודה, יערית יערית

  השב
 • 12:59, 9 ביוני 2013

  יש מקום לפעול מול התחנה החוקרת במטרה לסגור את התיק מחוסר אשמה.
  כמו כן, יעש סמכות למשטרה לבצע לקיחת טביעות אצבע לחשודים אשר נחקרים תחת אזהרה.
  כמובן שבמידה והתיק יסגר מחוסר אשמה ימחק הרישום הפלילי

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נדב גרינוולד

מנהל הפורום: עו"ד נדב גרינוולד

סנגור פלילי וחבר הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין בישראל ובעל היתר לייצג חשודים ונאשמים בפני בתי הדי
למידע נוסף

077-6670423 חיוג
הודעה

הרישום הפלילי הוא אחד מסימני הזהות של כל אזרח במדינה. אזרחים רבים אוחזים ברישום פלילי אשר מונע מהם מקומות עבודה ופרנסה, פוגע בשמם הטוב וביחס החברה אליהם.

במקרים רבים הרישום הפלילי נובע מהרשעות ישנות ו/או תיקים שנסגרו בעילות של חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור. כמו כן, חשודים בפלילים בעבירות מסוג פשע מקבלים כיום הודעה לפי סעיף 06 א' המאפשרת להם לקיים הליך שימוע על מנת לשכנע להימנע מהגשת כתב אישום נגדם.

בכל אלה יעסוק הפורום במטרה לתת מענה בנושאים כה חשובים הנוגעים כמעט לכל אחת ואחד.