מה המשמעות מבחינת רישום פלילי - פורום מחיקת רישום פלילי

שאלה חדשה
  • שי

נשלח ע"ישי 22:42, 19 בפברואר 2015

שלום, נפתח נגדי תיק פלילי על אונס של בחורה שהכרתי במועדון. אני טענתי שהיא משקרת ועשו לנו עימות והיא גימגמה ולא ענתה לי לשאלות. זה לא עזר וזימנו אותי לשימוע לפני כ"א. הסכמתי לפוליגרף על מנת להוכיח שאני לא אשם. לאחר הבדיקה כאשר יצאתי דובר אמת המשטרה הודיע לי שהפרקליטות סגרו את התיק מחוסר ראיות. עכשיו אני צריך לתת למעביד שלי אפשרות שיבדוק אותי. האם נכון לומר שאין לי רישום פלילי? האם הוא יכול לראות את התיק הסגור? האם אני רשאי לעבוד בהסעות כאשר צריך תעודה שאני לא עבריין מין? תודה על תשובתכם לשאלות שלי שי

השב
  • 13:07, 22 בפברואר 2015

שלום שי.
    לצערי, ברגע שנחקרת נפתח כנגדך רישום במשטרה וגם סגירת התיק מחוסר בראיות, עדיין נרשמת. רישום זה אינו נחשב כרישום פלילי, אלא רישום משטרתי, ועדיין ניתן לראות רישום זה (רק מוסדות מסויימים יכולים לראות רישום זה ,הדבר מופיע ברישומים המשטרתיים שלך) .
    מומלץ להגיש בקשה לשינוי עילת הסגירה, לחוסר באשמה, ומומלץ שהבקשה תוגש באמצעות עו"ד הבקי בתחום.
    אתה לא מוגדר כעבריין מין, ולכן אין מניעה שתעבוד בכל עבודה שתרצה. ועדיין, כפי שנאמר לעיל, אם תתבקש להציג רישום פלילי- תיק זה יופיע כתיק סגור מחוסר בראיות, ולכן מומלץ לשנות עילת הסגירה.
    בברכה
    עו"ד מירי פרידמן ועו"ד אייל שמולביץ

תגובה
  • 22:47, 22 בפברואר 2015

תודה על התשובה,
    השאלה שלי האם בנסיבות אשר כתבתי לכם יש מקום לשינוי עילת הסגירה לחוסר אשמה?. האם זה לא ביזבוז כסף?, הרי המשטרה יגידו שזו עדות מול עדות ופוליגרף זו לא ראיה קבילה ועוד כל מיני תירוצים...

אני יודע שאסור לדרוש ממני להמציא תדפיס מהמרשם הפלילי לכל צורך שהוא ובטח שלא לצורך קבלה לעבודה.
    השגת תדפיס רישום פלילי של אדם ללא זכאות לכך או שלא באמצעות המשטרה היא עבירה הגוררת עונש מאסר.

לפיכך, אם אני אתבקש להציג למעסיק תדפיס מהמרשם הפלילי, האם אני יכול ורשאי להציג רק את העמוד הראשון של גליון המרשם הפלילי כך שלא ייחשף המידע החסוי על התיק הסגור????

תגובה
  • 17:25, 24 בפברואר 2015

עו"ד מירי פרידמן ועו"ד אייל שמולביץ למה אתם לא עונים לי?

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נדב גרינוולד

מנהל הפורום: עו"ד נדב גרינוולד

סנגור פלילי וחבר הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין בישראל ובעל היתר לייצג חשודים ונאשמים בפני בתי הדי
למידע נוסף

077-6670423 חיוג
הודעה

הרישום הפלילי הוא אחד מסימני הזהות של כל אזרח במדינה. אזרחים רבים אוחזים ברישום פלילי אשר מונע מהם מקומות עבודה ופרנסה, פוגע בשמם הטוב וביחס החברה אליהם.

במקרים רבים הרישום הפלילי נובע מהרשעות ישנות ו/או תיקים שנסגרו בעילות של חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור. כמו כן, חשודים בפלילים בעבירות מסוג פשע מקבלים כיום הודעה לפי סעיף 06 א' המאפשרת להם לקיים הליך שימוע על מנת לשכנע להימנע מהגשת כתב אישום נגדם.

בכל אלה יעסוק הפורום במטרה לתת מענה בנושאים כה חשובים הנוגעים כמעט לכל אחת ואחד.