open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 8 בפברואר 2015

            מס רכישה

            אנו בני זוג עומדים לרכוש דירה נוספת כאשר 70 אחוז מהדירה תירשם על שם בננו הרווק שאין לו דירה.
            והיתר 30 אחוז תירשם על שמנו.
            האם במקרה זה מס הרכישה כמו לדירה יחידה ?

            בתודה

            8 בפברואר 2015
          • 12 בפברואר 2015

            מס רכישה

            היות ו-30 % דירה מהווה פחות משליש דירה , הבן ישלם מס רכישה לפי מדרגות של דירה יחידה ואתם לא תצטרכו לשלם מס רכישה שכן החלק שלכם פחות משליש כאמור בסעיף 9 לחוק מיסוי מקרקעין.

            בהצלחה

            12 בפברואר 2015
            • 13 בפברואר 2015

              מס רכישה

              קיבלתי תשובה שונה לעניין מס הרכישה כדלקמן :
              לגבי הבן מחשבים את מס רכישה
              לדירה יחידה וממה שיוצא לוקחים 70% .
              ובנוסף מחשבים מס רכישה על מלוא הדירה
              כדירה נוספת ואז גוזרים 30% .
              אומנם החלק שלנו של ההורים פחות משליש בדירה הנוספת
              אבל מס רכוש מחשיב הדירה הנרכשת כדירה נוספת .ויושת עלינו 30 % ממס הרכישה הגבוה לדירה נוספת .
              אבקש התייסותך .

              13 בפברואר 2015
              • 15 בפברואר 2015

                מס רכישה

                נא ראה סעיף 9(ג1ג)(4) לחוק מיסוי מקרקעין שנכנס לתוקף מיום 5.8.2013, בסעיף קטן זה –
                (א)– דירת מגורים שהיא דירתו היחידה של הרוכש בישראל ובאזור כהגדרתו בסעיף 16א; לעניין הגדרה זו יראו דירת מגורים כדירה יחידה גם אם יש לרוכש, נוסף עליה, דירת מגורים שהושכרה למגורים בשכירות מוגנת לפני יום כ"ב בטבת התשנ"ז (1 בינואר 1997), או דירת מגורים שחלקו של הרוכש בה אינו עולה על שליש;

                בהצלחה

                15 בפברואר 2015
          שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form