• 4 במאי 2012

    העברת עוסק מורשה בין בני זוג

    אני עוסק מורשה בתחום שירותי תוכנה ואשתי היא עקרת בית - לאחרונה התחלתי לעבדו גם כשכיר ואז מגיע למס השולי גבוהה (מדי...)
    מאחר ואשתי איננה עובדת וזה לא עומד להשתנות בשנים הקרובות
    1) האם אפשר/כדאי להעביר את העוסק על שמה וכך לחסוך במס ? מניח שיהיה יתרון גם בנקודות הזיהוי שלה (3 ילדים) ?
    עלי לציין כי גם עתה אשתי עובדת מהבית בעסק (אולם לא מקבלת משכורת כי העסקת מתנהל מהבית)
    האם יש ברעיון הזה גם חסרונות אם אשתי ?
    2) האם מבחינת מס הכנסה יש תנאים להעברת בעלות כזאת (הכשרה רלוונטית) או שזה ללא תנאי מגביל ?
    3) אם מהלך כזה יתבצע באמצע השנה כיצד יחושב המס (נחשב כעסק חדש מאמצע השנה )?
    4) איזה עו דיקולים כדאי להביא בחשבון ?

    4 במאי 2012
  • 7 במאי 2012

    העברת עוסק מורשה בין בני זוג

    מאחר ולאשתך אין את ההכשרה המקצועית בתחום התוכנה, הרי כל הניסיון להעביר את ההכנסות על שמה הוא בגדר פעולה מלאכותית. יחד עם זו, אם אשתך עובדת איתך באותו עסק, למשל - בקשר עם הלקוחות; מתאמת פגישות; עובדת מול בנקים וכו' והינה עומדת בתנאים המפורטים בסעיף 66(ה)(2) לפקודה, אזי עד לסכום 48,960 ש"ח לשנה ניתן יהיה לבקש חישוב נפרד.

    7 במאי 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?