התחייבות למכירת דירה תוך שנתיים - פורום מיסים

שאלה חדשה
 • ריקי

  נשלח ע"יריקי 11:58, 11 ביוני 2014

  שלום, מתנצלת על אורך ההודעה. אני ובעלי נשואים כ 20 שנה. לפני כ 4 שנים בעלי ואחיו ירשו מאמו דירה. יש לציין שלבעלה השני של אמו ז"ל יש זכות מגורים בדירה עד 120 . בטאבו הדירה רשומה על שם בעלי ועל שם אחיו עם אזהרה לגבי זכות המגורים של הבעל השני. לפני כשנה אני ובעלי רצינו לעבור דירה (מדירה קטנה שבה גרנו באזור לא טוב) לדירה מרווחת יותר. כשהלכנו לברר לגבי משכנתא בבנק , בבנק אמרו לנו כיוון שיש לנו עוד דירה הם לא יכולים לתת יותר מ 50% משכנתא מערך הדירה. בעזרת יועץ משכנאות שהלכנו לקחנו בסוף 75% משכנתא עם הצהרה שאת הדירה בירושה אנו מתחייבים למכור תוך שנתיים. כמובן שאין אנו יכולים למכור אותה. אלא תכננו שאח של בעלי יקנה אותה מאיתנו. היום לאחר שנה, אח של בעלי טוען שאינו יכול כלכלית לקנות את החלק שלנו. אני חוששת שבעוד שנה יבואו אלינו בדרישות שונות. סהכ הדירה שבעלי קיבל בירושה אין לנו בה שום רווח , לא למגורים ולא לשכירות . מה יכולים לאלץ אותנו לעשות או לשלם במקרה כזה?? אני מאוד מוטרדת. תודה ריקי

  השב
 • 22:17, 11 ביוני 2014

  ערב טוב ריקי,
  היה ולאחר שיחלפו השנתיים מהמועד שבו רכשתם את דירתכם החדשה לא תמכרו את מחצית מדירת הירושה, אתם לקבלו דרישה לתשלום מס רכישה של דירה שנייה כולל ריבית והפרשי הצמדה רטרו שנתיים אחורה.
  ישנו פיתרון שיכול לעזור לכם.
  אנו נשמח לעזור.

  תגובה

איך מתמודדים עם כל המיסים האלו? מע"מ, החזרי מס הכנסה, מס שבח, מיסוי מקרקעין, מס רכישה. על כל אלו ועוד אתם מוזמנים לשאול בפורום מיסים.