• 14 ביולי 2014

תשלומים שלא הנפיק חשבוניות מס

שלום לעו"ד רוזנברג,
    קבלן בנה לי תוספת לדירתי עם חוזה פאושלי כחוק, עם תנאי תשלום ומחיר סופי. את התשלומים בצעתי לפי תנאי החוזה, בשקים אך גם במזומן. עם כל זה, מאחר שהוא בנה לכל שבעת הדיירים בכניסה שלנו, הוא משך את הבניה, אך בשלב מסוים התחיל גם לשפץ, לארבע מהדיירים את דירותיהם הישנות, וכנראה לא היו לו מספיק פועלים, התחיל לזלזל בבניה אצלי והתחיל למשוך שבועות וחודשים וכשעבר את תאריך שהיה אמור לגמור אצלי, נאלצתי לגמור את הבניה עם קבלן אחר. כחצי שנה אחרי שכבר גרתי בדירה תבע אותי שלא שילמתי לו כל מה שמגיע לו, כשהוא מתאלם מהמזומן ששילמתי לו. במשך כל התקופה לא הנפיק לי חשבוניות חוץ מחשבונית אחת. אני שלחתי תלונה למע"מ וכנראה נחכר על זה אך לא ציינתי גם את המזומן כי לא היו לי הוכחות. לקראת סוף המשפט, השופט דרש משני הצדדים תצהיר ולמזלי, משום מה בתצהיר שלו, כנראה היה בטוח שזה כבר לא יכול להזיק לו, הצהיר על כל הכסף שקיבל כולל המזומן והתארוכים שקיבל, אך למשפט הזה השופט סירב להתיחס לממצא זה. שאלתי, מה אני יכול לעשות כדי להסיג חזרה את הכסף הזה, שזה מעל חמישים אלף שח. והאם על סמך התצהיר שלו רצוי לשלוח שוב תלונה למע"מ, אם זה יכול לעזור לי ומצד שני שלא יאשימו אותי ששילמתי לו בשחור אף על פי שהחוזה היה חוזה חוקי עם מחיר סופי.
    בכ"ב רב
    בן ציון

14 ביולי 2014
  • 15 ביולי 2014

תשלומים שלא הנפיק חשבוניות מס

בן ציון שלום,
    מתן התצהיר של הקבלן בבית המשפט מהווה ראיה לקבלת הכספים במזומן.
    ולכן, אתה יכול להתלונן עליו למע׳מ על סמך התצהיר שהוא מסר. כמו כן, אתה יכול לתבוע אותו אזרחית גם כן על סמך התצהיר.
    בהצלחה

15 ביולי 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?