אמא נשואה פעם שניה - חזקת שיתוף - פורום ידועים בציבור ונישואים אזרחיים

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 00:00, 5 בדצמבר 2014

  שלום אמא של אישתי התחתנה ברבנות לפני כשבע שנים עם אדם שניהם גרים בדירה ברמת גן והבעל מדי פעם נוסע לדירתו בירושלים למס ימים. לחמותי יש בבעלותה חצי דירה בבני ברק (חצי שייך לאחותה), וחצי דירה בגבעתיים (חצי שייך לילדים לאחר מות האבא), כעת הם מתגוררים בדירה ברמת גן שרשומה על שם הילדים (לאחר קיום צוואה של הסבא שנפטר). בשנים האחרונות הבעל השני מרבה לשפץ את הדירות (בבני ברק ברמת גן ובגבעתיים) האם ישנו חשש שלאחר 120 שנה של חמותי הוא יוכל להשתלט על הדירות (בבני ברק רמת גן ובגבעתיים)? מה זה חזקת שיתוף? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד עדיאל ברוך

  עו"ד עדיאל ברוך ,מנהל הפורום

  10:18, 10 בדצמבר 2014

  ראשית לאור העובדה כי הם נשואים הרי שלבעלה יש זכויות מכח חוק הירושה לרשת אותה. כלומר מה ששלה לאחר מותה יעבור בירושה אליו ואל ילדיה (50 % אליו והיתר יתחלק בין הילדים).

  כמו כן במקרה של פרידה/גירושין יוכל גם לתבוע חלק ברכוש בעיקר לאור העובדה שציינת כי הוא משקיע בדירות...

  רק במידה וחמותך תעשה צוואה, רק באמצעות הצוואה היא תוכל להגן על הרכוש, כך שלאחר מותה יעבור הרכוש לילדיה בלבד ו/או למי שתרצה להוריש אותו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עדיאל ברוך

מנהל הפורום: עו"ד עדיאל ברוך

מומחה בתחום דיני המשפחה והירושה, בעל ניסיון רב הכולל ניהול תיקי גירושין מורכבים וכן ייצוג והופעות בע
למידע נוסף

053-9374675 חיוג
הודעה

פורום זה ייתן מענה לשאלות הנוגעות לידועים בציבור ונישואים אזרחיים, מי נחשב לידועים בציבור? מה קורה כאשר בן הזוג נפטר? האם ידועה בציבור זכאית למזונות? מהן זכויות הרכוש של ידועים בציבור בתהליך פרידה? מהם זכויות הירושה של ידועים בציבור? איך מתגרשים לאחר נישואים אזרחיים? התרת נישואין?